Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup smartfonu do 900 złotych. Wybór marek pomiędzy Samsungiem, Sony, a LG.

Tipplerr 29 Mar 2014 21:42 1275 5
    Tipplerr
    Level 11  
    Witam!
    Podjąłem decyzję zmiany mojego obecnego telefonu jakim jest Samsung Wave II s8530.
    Cena do przeznaczenia: +/- 900zł
    Zakup na: Allegro
    System: Android
    Chciałbym aby było to coś lepszego od obecnego telefonu.
    Aparat: 5mpx+ (fajnie byłoby gdyby był lepszy niż w wave)
    Nagrywanie: minimum HD (720p)
    Bateria: Nie oczekuje wiele, ale dzień powinna trzymać.
    Wielkość ekranu: myślę, że ponad 4 cale.

Telefonu używam głównie do aplikacji, przeglądania Internetu (ważna dla mnie pełna obsługa flasha), dosyć często zdjęcia no i wiadomo smsy, rozmowy.

Moje propozycje:
    Galaxy S3 LTE (969zł z przesyłką) – troszkę drogo, ale może warto dopłacić do s3?
    Galaxy S3 i9300 (898zł z przesyłką)
    Sony Xperia T (867zł z przesyłką)
    Sony Xperia T simlock Orange (800zł z przesyłką)
    LG L9 II (760zł z przesyłką)

Może macie jakieś inne propozycje? Mile widziane opinie osób, które mieli dany telefon w ręce.
    Proszę o pomoc.
    TomekxD
    Level 29  
    Ja mialem S3 w rekach. Ten model ma jeden z najgorszych wyswietlaczy jakie kiedykolwiek wypuszczono na rynek smartfonow. Pomimo dosc sporej ilosci punktow na cal piksele wyraznie widac, wrecz mozna je liczyc. Do tego badziewny design, dosc powolna praca ze wzgledu na nakladke z masa badziewia.
    LG L9 II - nie jest tak udany jak jego poprzednik, jednak moim zdaniem bije S3 na glowe bez porownania lepszym wyswietlaczem i wykonaniem.
    Xperia T - nie mialem w rekach, ale z recenzji w sieci wiem, ze nie jest to zly telefon. Polecam dolozyc te niecale 70zl do wersji nie od operatora - zyskasz na tym wiele. Po wieksze mozliwosc w grzebaniu w sofcie, po to, ze nie bedzie az tak duzo preinstalowanego syfu.
    b45o
    Level 9  
    Ja mam ZTE blade Q maxi za 500zł nowy i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem S3 i ten ZTE bije go we wszystkim
    LysyOsw
    Level 26  
    Podobno Blackberry10 - nowy system tego producenta ma obecnie najszybszą mobilna przeglądarkę :)
    Rozejrzyj się za modelem Z10 - ciekawa propozycja a cena dość niska.
    A jesli chodzi o baterie, cudów nie będzie w żadnym... Każdego możesz "zabić" w pół dnia. Wszystko zależy od tego jak użytkuje się telefon.
    Tipplerr
    Level 11  
    Trochę zbyt późno odpowiedzieliście, ponieważ telefon mam już u siebie. Z tego co się dowiedziałem, to s3 lte jest sporo lepszy (dzięki 2gb ram) od zwykłej wersji.
    No i mam tą s3 lte i Internet chodzi tak samo jak na komputerze. Jeszcze ani razu nie dostałem zacinki. Jest szybszy od wave. Gta San Andreas chodzi idealnie.

Motorola Moto G - nie ma możliwości dołączania kart, więc i tak bym nawet nie rozważał.

Bateria - wczoraj jeden dzień, dzisiaj mam jeszcze ponad połowę od rana, a póki co dużo siedzę przy komórce.

Blackberry - odrzucam ze względu na liczbę aplikacji.

TomekxD - to chyba musiałeś mieć małą tapetę ustawioną, albo chinola (Mój kolega np. Lg jakiegoś kupił za 500zł z Hong-Kongu to ma piksele i wyświetlacz mu odlatuje, po kilkunastu dniach). Wyświetlacz: kwestia gustu - ja wolałem mieć amoleda, ale jakby LG LII był lepszy mimo innego wyświetlacza to bym go wziął. Jednak wydaje mi się, że jest gorszy.

Co do tego ZTE, ja nie chcę nic mówić, ale czym konkretnie bije on mój telefon?