Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B590 - wirtualny napęd uniemożliwia uruchomienie gry

rajag 29 Mar 2014 22:31 825 3
  • #1 29 Mar 2014 22:31
    rajag
    Poziom 8  

Witam. Otrzymałem bojowe zadanie zinstalowanie gry ( z gazety, więc raczej komp spełnia wymagania ). Instalacja przebiegła pomyślnie. Próba uruchommienia gierki, wywala komunikat o aktywnym wirtualnym napędzie i prośbie o wyłączenie go. Po czym gra się wyłącza. Problem polega na tym że na kompie nie ma żadnych wirtualnych napędów w sensie Alcohol czy Deamon Tools. Oprócz typowo biurowych programów są tylko firmowe ( od Lenovo ) różne programy. Zbyt głęboka i brutalna ingerencja w system nie wchodzi w rachubę bo laptop jest służbowy. Systemowy menadżer pokazuje tylko fizczne napędy. Pytanie czego i gdzie szukać żeby wyłączyć wirtalny napęd?

0 3
  • #2 29 Mar 2014 23:11
    matrixneo007
    Poziom 30  

Mój komputer - Właściwości - Sprzęt - Menadżer urządzeń. Tu w pozycji Stacje dysków CD-ROM/DVD, znajdź nazwę Virtualnego napędu i prawym kliknij Odinstaluj, jak tu nie masz to może tu HKey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Services ale ty nie chcesz ingerować głęboko wiec nic innego mi nie wpada do głowy.

0
  • #4 31 Mar 2014 10:12
    rajag
    Poziom 8  

Dziękuję za podpowiedzi ale skuteczność porad sprawdzę dopiero w oklicach >łykendu< . Laptop pojechał w delegację...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo