Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire - Złośliwe oprogramowanie

LoczekPomocy 29 Mar 2014 22:47 1263 8
Optex
    LoczekPomocy
    Level 8  
    Zaznaczę że nie wiem gdzie umiescic mój problem i nie wiem czy mi pomozecie ale byłbym dozgonnie wdzięczny.

Witam od dwóch dni mam straszny problem z komputerem. Posiadam laptopa ACER ASPIRE E1-571G z procesorem Intel Core i3 -312 m 2,5 GHZ 4 GB RAMU 2GB NIVIDIA GRAFIKA 500 GB DYSK ORYGINALNY WINDOWS 8 64 bit.
    Zaczęło się od padnięcia Mozilli. Nagle zaczęła szwankować źle wyświetlać strony itd. Myślałem że to flash-ka wiec aktualizowałem co nic nie dało, później reinstalowałem mozille co tez nic nie dało. Teraz działam na operze ale problemy dalej są mianowicie problemów jest parę i w skrócie je tu opisze :

1.Pobieranie plików - zatrzymuje sie na 99 % i nie idzie dalej co jest niemożliwe bo mam 10 mb download speed a 1mb uploadu .. wywala błąd sieci wznawia i znowu błąd raz na jakieś 2 godziny coś puści do końca.. odbieranie plików na gg to samo nie pociągnie nic,

2. Siedzę na radiach internetowych i słucham muzyki b często i gram też ale od tych dwóch 3 dni nie dam rady nic posłuchać bo ciągle przerywa granie tak jakby buforowalo i znowu czego wczesniej nie było wgl. A jak słucham przez winampa to jest to samo.

Jak spróbowałem "spingować" strone swojego radia poprzez uruchom ping np. radio.pl - t to czasem jest wszystko ok ale czasem po chwili wywala request timed out.

3.Dzisiaj zauważyłem że mam w menadzeże urządzen 100 % zużycie co dziwne nie procesora tylko dysku. Nie wiem czy to przez to ze w tym czasie skanuje system ale jak nie to nie wiem co bo nie widze tu nic co by z niego strasznie ciągło te 100% najwiecej pobiera avast service bo do 30 mb tu podchodzi. Próbowałem wyłaczyc internet bo myslalem ze cos mi jakis wirus z dysku zzera albo cos podobnego ale po wyłączeniu dalej jest to samo co więcej menadzer zadan włącz mi sie z 20 sekund gdzie kiedys mialem po sekundzie

4. Włączm Youtube filmik idzie przez dwie sekundy i pojawiają sie problemy : albo przerywa nie buforuje sie nie idzie dalej i w koncu wywala blad na czarno albo nagle na ekraniku filmika pojawiaja sie dziwne kolory kreski itd.. i filmik nie idzie..

5. Komputer sie spowolnil.

Podejrzewam po moich probach szukania problemu ze to Satility Złośliwe oprogramowanie ale szczerze powiedziawszy nie wiem co robić poczyściłem tylko cleanerem no i probowalem z ta mozilla cos zrobic ale nic to nie daje Teraz juz wgl nie chce mi sie ani pobrac a wczesniejsza instalka którą pobrałem włączyć. Jeszcze teraz sciagnałem jakis program udało sie dziwne ale nawet jak włączam instalke pojawia sie komunikat alo file is corrupt albo " nie mozna uruchomic aplikacji poniewaz jej konfiguracja równoczesna jest niepoprawna . wiecej szczegółów mozna znaleźćć w dzienniku zdarzen aplikacji ub przy użyciu narzędzia wierszsa polecenia sxtrace.exe

Proszę Was o pomoc .
  • Optex
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Na początek skan MBAM (uaktualnij ręcznie bazy), ADWCleaner (ściągnij najnowszego), TFC oraz Ccleaner (opcja usuwania plików + naprawa rejestru)
    Daj zrzut z CristalDiskInfo (pełne okno, nie ucięte, wszystkie opcje)
    LoczekPomocy
    Level 8  
    a więc tak pobrałem i uruchomiłem i adw cleanera i malwaresa. Dodatkowo poczyściłem TFC i Cleanerem. Wrzucam screen z cristala. pełne okno.

• Optex
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    SMART ok, z jednym zastrzeżeniem. Trochę delikatniej obchodź się z PCtem, tj ustaw go tak, by odbudowa nie była narażona na wstrząsy (parametr BF).

Daj zrzut z HWmonitor podczas obciążenia systemu (np dłuższe kopiowanie, gra lub coś podobnego - możesz obciążyć system OCCT - test GPU 20 minutowy z w tle działającym HWmonitorem)
    LoczekPomocy
    Level 8  
    A mógłbyś dokładnie opisać jak to zrobić . Mam już te programiki ale co dalej .
    LoczekPomocy
    Level 8  
    Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodziło. Włączyłem ten occt dałem on i po minucie zrobilem zrzut z hw i tak to wyglada. Jak coś źle zrobiłem to poprawię się tylko wytłumacz jak możesz. Acer Aspire - Złośliwe oprogramowanie
    LoczekPomocy
    Level 8  
    po dwudziestu minutach zrobilem screena