Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam instrukcji obsługi Renault can clip v134

29 Mar 2014 22:48 7548 13
  • Poziom 30  
    Witam.
    Czy posiada ktoś instrukcję obsługi Renault can clip v134?
    Zamówiłem z allegro ale jakoś nie widzę tego co było w opisie aukcji. Większość opcji jest nieaktywna a kupiłem to do poważniejszych spraw. Więc albo nie wiem jak się tym posługiwać albo to jakaś zabawka a nie profesjonalny sprzęt?
  • Poziom 30  
    Chciałem zauważyć, że poszukuje instrukcji a nie złośliwych komentarzy. Nie wiem co kupiłem bo na aukcji było wszystko ładnie opisane jakie to wielkie możliwości ma ten sprzęt tak więc być może problem leży po stronie nieznajomości tego tematu z mojej strony.
  • Poziom 32  
    Napisz co chcesz zrobić, będzie łatwiej.
  • Poziom 30  
    Ok, podlaczylem pod to dwie laguny i co dziwne pokazuje mi te same błędy czyli wtrysk, xenony, klimatronic, i coś tam jeszcze. Dziwne jest to że jedna faktycznie miała jakiś problem z pracą silnika ale druga idealna jak z salonu więc nie wiem czy diagnoza tej drugiej to pokazuje mi zapamiętane gdzieś usterki pierwszej? Nie mogę znaleźć opcji zmian ustawień otwierania drzwi pilotem a wiem że zmienić można ze albo tylko kierowcy lub wszystkie razem. Ale mam scenica 2 w benzynie, zrobiłem mu całą mechanikę aby silnik chodził, ciśnienie cylindrów ok ale problem jest bo nie pali na 1 i 4 cylinder. Jeszcze nie podlaczalem bo nie znam progamu a wiem że problem jest gdzieś w elektronice a moje zastanowienie wynika stąd że po podłączeniu jednej i drugiej. laguny nie znalazłem takiej opcji jak testowanie obwodów elektrycznych czy jakoś tak było napisane w opisie aukcji. Podejrzewam problem z ecu ale jak wchodzę w opcję " scan tools" to zawsze pojawia się komunikat ze wystąpił jakiś błąd o jakimś tam numerze i tyle. Wszystkie opcje na pasku pionowym po lewej stronie są aktywne ale na górze poziome ikony wszystkie na prawo od indetyfikacji są nieaktywne. Jesli w scenicu spaliła się końcówka w ecu od prądy na cewke 1 i 4 cylindra to będę musiał podmienić ecu. Niby tym urządzeniem się da ale narazie to jakoś tego nie widze

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem dodać ze zainstalowałem to według własnego doswiwdczenia a nie instrukcji i cały czas pokazuje mi się komunikat o rejestracji. Wyczytałem że trzeba to jakoś obejść. Może tu jest przyczyna?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    szymon198312 napisał:
    Zapomniałem dodać ze zainstalowałem to według własnego doswiwdczenia a nie instrukcji i cały czas pokazuje mi się komunikat o rejestracji.

Zainstaluj raz jeszcze wedle instrukcji.
    Nie ma się co dziwić że nie działa tak jak powinno skoro nie instalujesz tak jak trzeba.
  • Poziom 43  
    szymon198312 napisał:
    Jesli w scenicu spaliła się końcówka w ecu od prądy na cewke 1 i 4 cylindra to będę musiał podmienić ecu. Niby tym urządzeniem się da ale narazie to jakoś tego nie widze

Tym fejsem tego nie zrobisz.
    Łatwiej naprawić końcówke niż wymienić sterownik.
  • Poziom 30  
    Zainstalował bym tak jak jest w instrukcji gdybym ja miał ale nie mam. Co do zmiany samej końcówki to może i byś się pokusił o zmianę ale najpierw muszę zdiagnozowac czy to napewno to a w tym celu muszę musze mieć sprawnego clipa
  • Poziom 43  
    szymon198312 napisał:
    Co do zmiany samej końcówki to może i byś się pokusił o zmianę ale najpierw muszę zdiagnozowac czy to napewno to a w tym celu muszę musze mieć sprawnego clipa

Nic tym nie zrobisz, za to miernik za 20zł pomoże.
    Po trzecie jak kupiłeś gó..... to miej pretensje do sprzedawcy a nie do forum.
  • Poziom 30  
    Jak zwylke zla interpretacja. Do nikogo nie mam pretensji tylko szukam pomocy na forum. Czy to takie dziwne?
  • Poziom 30  
    Nie zła interpretacja tylko takich pytań było tu setki i znalazły się w koszu.
    Za każdym razem to samo trzeba tłumaczyć - kupiłeś klona czyli piracki sprzęt i nie będzie działał tak jak ma w spisie bo spis był zrobiony do oryginału.
    Na dodatek klony kosztują od 80 do 150 euro i teraz jeżeli szukasz pomocy to poproś o nią sprzedającego z allegro niech ci odpisze który zakupił.
    Jak najtańszy to kolego reklamacja i po sprawie... ;)
    Zaraz zadasz następne standardowe pytanie - jaka jest różnica między tanim a drogim ?
    Jak chcesz naprawiać samochody i ingerować w elektronike musisz być inteligentny więc spokojnie możesz odpowiedzieć sobie sam na to pytanie.
    Kolejne standardowe pytanie co dalej ? - na allegro są chłopaki co naprawiają i przerabiają klony poprawiając ich jakość na lepszą więc skorzystaj z niej i będziesz miał sprzęt lepszej jakości ale ciągle będzie konem ;)
    Nie pytaj na forum jak oni poprawiają te klony bo ktoś spędził setki godzin żeby do tego dojść i nie myśl że napisze ci tu co i jak trzeba zrobić za darmo.
    Chociaż jak chcesz to część informacji znajdziesz w google ;)
  • Poziom 30  
    szukam instrukcji obsługi Renault can clip v134 szukam instrukcji obsługi Renault can clip v134 szukam instrukcji obsługi Renault can clip v134 szukam instrukcji obsługi Renault can clip v134

Dodano po 4 [minuty]:

Tak wygląda moja zawartość płyty. Co do wypowiedzi użytkownika diodabg to nie będę zadawał standardowych pytań, a z moją inteligencją jest ok. Głównym założeniem mojego postu jest ustalenie czy przedmiot ma możliwości takie jak opisywal sprzedający czy mam kupić innego klipa a tego zwrócić jako niezgodny z opisem. A pomocy na forum szukam bo nie mam czasu na testowanie tego metoda prób i błędów i to na aucie które już powinno dawno wyjechac
  • Poziom 30  
    Dzięki wszystkim chcącym pomóc jak i tym co zamiaru takiego nie mieli a udzielali się chętnie. Poradzilem sobie.