Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis 2004 D4D - Nie mozna otworzyc drzwi z pilota po nocy

cdrw 30 Mar 2014 01:37 6576 3
Optex
    cdrw
    Level 9  
    Witam.
    Samochód Toyota Avensis 2004 rocznik , nie mozna otworzyc drzwi z pilota po nocy.
    Problem zaczął sie pare dni temu, nie pilot nie otwiera zamka z samego rano. Mozna oczywiście otworzyc zamek bezpośrednio kluczykiem ale to uruchamia alarm który jest bardzo głośny, sadziedzi musza mieć nas już chyba dość bo tak już oc paru dni. Po otwarciu drzwi gdy alarm wyje trzeba szybko włączyć i wyłączyć silnik samochodu i zamknąć i otworzyc drzwi na pilocie.
    Od tego momentu pilot bedzie już otwieram za każdym razem. W tym tygodniu miałem dzień wolny i samochód nie był używany z rana, próbowałem otworzyc drzwi z okna w domu o poranku i nie dalk rady. Zostawiłem wiec i gdy pozniej zeszłem na dół bo jechałem na zakupy już otwierał z pilota.
    Mam dwa kluczyki , oba maja w miarę nowe baterie może rok, próbowałem triku z ich powtórnym programowaniem ale to nic nie pomogło.
    Czy ktoś może w tym pomoc, czy miał ktoś podobny przypadek?
    A czy jest możliwość wyłączenia alarmu na pewien czas dopuki ten problem nie zostanie naprawiony zeby przy otwieraniu samym kluczem tylko alarm sie nie aktywowal?

Proszę o pomoc znawców.

Pozdrawiam

Ciężko czytać, proszę poprawić pisownię.
    Reg. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Mod.[CameR]
  • Optex
    jkelektronik
    Level 10  
    Witam.
    Mam podobny problem w Toyota corolla 2003 r.W moim aucie jest zamontowany przez ASO alarm QY 01. Jest oddzielny pilot alarmu. Na dzień dzisiejszy udało mi się zdiagnozować usterkę w centralce tego alarmu. Nie jestem w 100% pewien ale najprawdopodobniej jest to pamięć 93LC46B. Jeżeli udało by się zdobyć wsad do tej pamięci, to miałbym zupełną pewność co do mojej diagnozy.
  • Optex
    cdrw
    Level 9  
    Czy ktoś wie w jaki sposób wyłączyć alarm zeby mozna było otworzyc spokojnie drzwi kluczykiem do czasu znalezienia tego problemu?
    jkelektronik
    Level 10  
    Instrukcja obsługi alarmu X-SAFE 01 jest w sieci. Natomiast w alarmie Challenger robi się to tak:
    Awaryjne wyłączenie alarmu
    Awaryjne wyłączenie alarmu pozwala wyłączyć sygnały alarmowe oraz pominąć wszystkie
    funkcje ochronne w sytuacji awaryjnej gdy system nie reaguje na nadajnik(pilota) (np.
    wyczerpana bateria).
    1. Wejść do samochodu, otwierając drzwi kluczem
    2. Przełączyć stacyjkę w pozycję zapłon. (Uwaga ! Po włączeniu zapłonu wyłączenie
    alarmu jest możliwe tylko i wyłącznie ukrytym wyłącznikiem. Nie wyłączymy alarmu
    pilotem)
    3. Nacisnąć i przytrzymać ukryty wyłącznik do czasu wyłączenia sygnałów alarmowych
    ( około 10 sekund ) – alarm zostanie rozbrojony i będzie można uruchomić silnik