Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zero jakości sygnału, siła 90-100, Hotbird, NC+.

30 Mar 2014 12:40 36924 8
  • Poziom 20  
    Witam. Mam dekoder Nbox, dekoder jest sprawny, chciałem go podłączyć w innym mieszkaniu do nowej anteny.
    Nowa czasza 80 (elipsa, jajo), nowy konwerter black premium selected single 40mm lnb, nowe mocowanie konwertera i uchwyt ścienny, kabel, złączki nowe.

Problem jest taki że siła sygnału jest 90-100%, a jakość i BER 0%.
    Konwertrr jest nowy, więc teoretycznie jakby był uszkodzony to siła sygnału była by 0%.
    Co mam zrobić, kąt nachylenia czaszy 30', ustawiam czaszę w lewo i prawo i nie mogę wcale trafić, ustawiam według instrukcji ze strony NC+, moja lokalizacja Parczew, Lubelskie.
    Konfiguracja bez DiSEqC, druga głowica wyłączona, mam pojedynczy konwerter.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    Wezwij fachowca z miernikiem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    jump$ napisał:

Co mam zrobić, kąt nachylenia czaszy 30', ustawiam czaszę w lewo i prawo i nie mogę wcale trafić, ustawiam według....
    A maszt w pionie masz? Poza tym to tylko orientacyjne. Jak widzisz samo czytanie to za mało. Potrzebne jest jeszcze doświadczenie.

Jerzykowski napisał:
    Wszystko byłoby dobrze gdyby maszt był idealnie pionowo a tak na pewno nie jest .
    Więc powinien być ustawiony pionowo a nie , że dobrze by było. Ja używam do tego poziomicy.
  • Poziom 20  
    Uchwyt mam do bocznej ściany, jak go przykręcałem używałem poziomnicy.

Załapało mi sygnał, jest taki punkt że mi jakość skakała 14-30 jak zkręciłem czasze stabilniej że się nie ruszała to w tym punkcie złapało siłę sygnału 98% i jakość 60%

Dziwi mnie i martwi to że, na tym ustawieniu anteny wartość BER WYNOSI 0%
    a SIŁA 90-98% i JAKOŚĆ 60%
    Czemu BER wynosi zero?

• Poziom 30  
    jump$ napisał:
    Co daje współczynnik BER?

Bitowa stopa błędów BER (Bit Error Ratio). Bitowa stopa błędów BER jest parametrem decydującym o jakości i możliwości odbioru programów nadawanych cyfrowo (np. z modulacją QPSK, jaka jest stosowana w systemie DVB (Digital Video Broadcasting)). Praktycznie musi być ona większa od 10-3 by odbiór byłe ogóle możliwy, natomiast wartość 10-9 gwarantuje odbiór idealny, co odpowiada orientacyjnie wartości C/N równej odpowiednio 7 dB i 12 dB.
    Bitowa stopa błędów równa 10-9 oznacza że tylko jeden na miliard przesłanych bitów może być przekłamany. Ze względu na stosowanie FEC (Forward Error Correction, korekcja błędów) wartość BER zapewniająca poprawną jakość odbioru jest zmienna. Pomiar jest dokonywany miernikiem ze specjalną funkcją pomiaru BER.