Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 1.6 '97 - na nowych tarczach mi się grzeją hamulce

30 Mar 2014 12:41 7137 17
  • Poziom 12  
    Czy to normalne, że na nowych tarczach grzeją hamulce? Po przejechaniu 50km grzały się oba tylne tarcze, obecnie po 120km jedynie lewe tylna tarcza.
    To znaczy jak jadę i nie hamuje wcale to wszystkie oprócz lewej tylnej są zimne a lewa tylna aż parzy i koło ciepłe.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Dlatego ja też zadałem pytanie :D A brak odpowiedzi to droga do...
  • Poziom 12  
    W warsztacie, naprawiali.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    tadzio2299 napisał:
    Czy to normalne, że na nowych tarczach grzeją hamulce? Po przejechaniu 50km grzały się oba tylne tarcze, obecnie po 120km jedynie lewe tylna tarcza.

Paproctwo przy pracach z hamulcami owocuje sporymi konsekwencjami, zaprowadź auto do prawdziwego warsztatu...
  • Poziom 20  
    Prawdopodnie zapieczony cylinderek zacisku lub prowadzenie zacisku.
  • Poziom 19  
    Jeśli zleciłeś wymiane warsztatowi to zleć teraz poprawe wymiany i nie zgaduj bo tak czy siak nikt Ci przez internet diagnozy nie postawi. Masz prawo reklamować żle wykonaną usługę
  • Poziom 31  
    rzemyk90 napisał:
    Prawdopodnie zapieczony cylinderek zacisku lub prowadzenie zacisku.

Nie koniecznie . W tylnych jest jeszcze hamulec ręczny . Przy wymianie tarcz trzeba również go wyregulować .
    Grzanie się tylnych tarcz może być winą źle wyregulowanego hamulca ręcznego . Ale autor tematu nic nie wspomina o jego działaniu .
  • Moderator Samochody
    bruns napisał:
    Nie koniecznie . W tylnych jest jeszcze hamulec ręczny . Przy wymianie tarcz trzeba również go wyregulować .
    Grzanie się tylnych tarcz może być winą źle wyregulowanego hamulca ręcznego . Ale autor tematu nic nie wspomina o jego działaniu .

Chyba u was w Angli...

Tam zacisk ma się cofnąć, a jak spitolony to się nie cofa....
  • Poziom 12  
    Ale ja ręczny całkiem rozluźniłem i nic nie pomaga.
    Tylne koła są hamowane jak podniosę auto. Wyjaśni mi ktoś dlaczego jak auto stoi na kołach to można go lekko przepchnąć i nawet się kołysze a nie odrazu staje. Dać sobie spokój? No właśnie mechanik mówił że jak lekko da się przepchnąć auto to że jest wszystko ok.
    Jednak jak koła podniosę do klocki hamują.
    Aha i na początku podczas jazdy bez hamowania to miałem 2 tylne tarcze gorące, a teraz mam tylko 1 tz lewą a prawa jest zimna tak jak przednie.
  • Poziom 43  
    Tłok w zacisku ciężko chodzi. Reperaturki do zmiany. Przy okazji zmień płyn bo rzadko kto o tym pamięta.Chyba że wbił go na siłę to szukaj zacisku kpl.
  • Poziom 13  
    Podnosisz auto do góry naciskasz hamulec ma trzymać
    jak puścisz i zakrecisz to ma zrobić kilka obrotów
    Jak nie ma tak to jest źle
    pytanie czy dzwignia od ręcznego odbija
    do końca
    Oslonee na tloczku uchylic i zobaczyć jak tlok wygląda
    peno jest zardzewialy albo brudny
    płyn dobry pomysł bo pewno od nowość jest
    ja bym jeszcze wymienił przewody elastyczne
  • Poziom 12  
    Ale na co przewody?
    Słyszałem ze po wymianie płynu może pompa pójść.
  • Poziom 19  
    tadzio2299 napisał:
    Słyszałem ze po wymianie płynu może pompa pójść.
    to tak jakbyś wymieniał olej w silniku i pojdzie po wymianie oleju... Ktoś źle Cie poinformował
  • Poziom 12  
    Na elektrodzie czytałem że jak ktoś nigdy płynu nie wymieniał a wymieni to wypłucze syf i wpadnie do pompy hamulcowej i ona też będzie do wymiany. Czy to prawda? Nawet koledzy odradzali wymianę. Po co mam ten płyn wymienić jesli auto jest z 97, (a znam auta z 85, 90, 92) i nigdy nikt tego płynu w nich nie wymieniał ani przewodów a auta hamują elegancko, latem też i nigdy ja ani nikt znajomy nie zagrzał i nie zagotował hamulców.

A przewody w jakim celu wymienić?

Panowie a żeby wyczyścić z rdzy zaciski hamulcowe to potem muszę odpowietrzać od nowa hamulce, tz tylne koła, a przednie też? I musze mieć pod ręką DOT 4? Czy nie?
  • Moderator Samochody
    Jeszcze raz zobaczę temat dotyczący układu hamulcowego autorstwa kolegi to nie będzie nawet ostrzeżenia, tylko od razu ban.