Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda FR-V 05/09 moduł komfortowych kierunków KEETEC

30 Mar 2014 12:56 3486 7
  • Poziom 10  
    Witam,posiadam Honde FR-V 2006 2.0 rok chce podłączyć moduł komfortowych kierunków firmy KEETEC . Gdzie w hondzie FR-V szukać przewodów za przekaźnikiem lub samego przekaźnika bo pod plastykiem kierowcy nie zlokalizowałem przekaźnika kierunków i ewentualnie gdybym mógł się dowiedzieć kolory przewodów gdyż podłączenie w manetce daje rezultat ze podłączam się przed przekaźnikiem i nie mogę zaprogramować modułu .Dziękuje za wszelkie sugestie

• Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wybitny2 napisał:
    Gdzie w hondzie FR-V szukać przewodów za przekaźnikiem

Jak zawsze - w wiązce idącej do przełącznika na kierownicy.
    Sprawdź szary - wyjście z przerywacza i błękitny oraz pomarańczowy - kierunkowskazy (nie ręczę 100%, ale to standardowy i najczęstszy układ kolorów w jednośladach).
    Co ta kostka konkretnie robi?
    Wrzuć schemat jej podłączenia.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie ma żadnego przerywacza ani przekaźnika, kierunki sterowane przez moduł MICU (skrzynka bezpieczników pod kierownicą) a załączane sygnałem masowym z manetki.
    FR-V to 6 osobowy van :D
    Sprawdź sobie kolory kabli w tylnych lampach i znajdź te same w lewym progu, będziesz mieć kierunki.
    milejow napisał:

Mea culpa. Przekręciłem literki i przeczytałem Honda VRF :D A honda vrf wygląda tak:
    (nowy model). Ale chyba nie o ten pojazd chodzi. Przepraszam :D
  • Poziom 10  
    Błażej napisał:
    wybitny2 napisał:
    Gdzie w hondzie FR-V szukać przewodów za przekaźnikiem

Jak zawsze - w wiązce idącej do przełącznika na kierownicy.
    Sprawdź szary - wyjście z przerywacza i błękitny oraz pomarańczowy - kierunkowskazy (nie ręczę 100%, ale to standardowy i najczęstszy układ kolorów w jednośladach).
    Co ta kostka konkretnie robi?
    Wrzuć schemat jej podłączenia.

Podłączyłem się pod szary i brązowy w kostce w manetce ale to kable które idą do przekaźnika a ja chce podłączyć sie za przekaźnikiem gdyż nie mogę zaprogramować modułu Honda FR-V 05/09 moduł komfortowych kierunków KEETEC

Dodano po 3 [minuty]:

milejow napisał:
    Nie ma żadnego przerywacza ani przekaźnika, kierunki sterowane przez moduł MICU (skrzynka bezpieczników pod kierownicą) a załączane sygnałem masowym z manetki.
    Sprawdź sobie kolory kabli w tylnych lampach i znajdź te same w lewym progu, będziesz mieć kierunki.

W manetce idą plusy sprawdzałem miernikiem i podłączyłem także działa ale sygnał z modułu jest opóźniony bo nie da sie zaprogramować modułu . Muszę poszukać chyba za plastikiem tam gdzie się otwiera maskę bo te kable w progu nie idą ale dzięki za sugestie .
    wybitny2 napisał:
    Podłączyłem się pod szary i brązowy w kostce w manetce ale to kable które idą do przekaźnika a ja chce podłączyć sie za przekaźnikiem gdyż nie mogę zaprogramować modułu

Przeczytałeś, co napisałem wyżej? Pomyliłem się, popełniłem czeski błąd i wziąłem twój samochód za motocykl. Więc moja rada ci się nie przyda.

Ale schemat podłączenia zamieść.
  • Poziom 10  
    Błażej napisał:
    wybitny2 napisał:
    Podłączyłem się pod szary i brązowy w kostce w manetce ale to kable które idą do przekaźnika a ja chce podłączyć sie za przekaźnikiem gdyż nie mogę zaprogramować modułu

Przeczytałeś, co napisałem wyżej? Pomyliłem się, popełniłem czeski błąd i wziąłem twój samochód za motocykl. Więc moja rada ci się nie przyda.

Ale schemat podłączenia zamieść.

Przeczytałem ale kolory są podobne z tego co piszesz tylko nie ta honda
  • Poziom 10  
    milejow napisał:
    .zalaczanie kierunkow jest sterowana plusem a nie minusem . Dzięki za cynk . Pozdrawiam