Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ST9750420AS - Długie oczekiwanie na zainicjowanie.

arkolesz 30 Mar 2014 13:06 681 0
 • #1
  arkolesz
  Level 26  
  Dysk Seagate ST9750420AS. Pracuje prawidłowo, nie zauważam żadnych błędów ani problemów z prędkościami zapisu i odczytu. Wartości atrybutów SMART wydają się prawidłowe.
  Problemem jest długi czas oczekiwania na jego zainicjowanie - nawet powyżej minuty. Gdy włączam komputer (testowane na różnych konfiguracjach sprzętowych), BIOS nie jest w stanie go rozpoznać. Muszę poczekać, zresetować komputer i dopiero wtedy dysk zostanie rozpoznany i będzie można normalnie z nim pracować.
  Testowałem go również w obudowie USB. Zachowywał się dokładnie tak samo. PO podłączeniu do komputera słychać dźwięk podłączania nowego urządzenia USB, jednak sam dysk zaczyna być widoczny w systemie dopiero po pewnym czasie.

  Dysk jest "zdobyczny" i nie znam jego przeszłości. Z tego, co pamiętam, pochodzi chyba z jakiegoś sprzętu z uszkodzonym mostkiem. To jednak chyba nie ma większego znaczenia...

  Dysk zasadniczo sprawuje się całkiem dobrze - jest szybki, wydajny, cichy. Denerwuje jednak to czekanie na wykrycie przy uruchamianiu komputera. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo