Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterowanie dwudziestoma roletami

30 Mar 2014 13:29 3843 14
  • Level 9  
    Witam poszukuje rozwiązania do sterowania dwudziestoma roletami. 10 rolet na parterze i 10 rolet na pietrze. Do tego jeden wyłącznik centralny ma być na piętrze i jeden na parterze. Z każdego pomieszczenia z każdej rolety dociągnięty do rozdzielni 4x1.5 mm2 oraz 3x1 mm2 do sterowania. Poszukuje automatu jednego zamiast 20 do każdej rolety. Docelowo planuje podłączyć sterowanie pod centrale alarmową.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • Level 25  
    Witaj, Zakładałem sterowanie do rolet i do każdej zakładałem sterownik DZU gdzie mogę sterować wszystkimi lub każdą z osobna . W sumie to nie spotkałem się z taką centralką na 20 rolet, kilometry kabla do tego by trza by było położyć.
  • Level 9  
    Kilometry kabla juz położone wiec interesuje mnie coś do montażu w rozdzielni elektrycznej. Rozbudowany automat roletowy lub jakiś przekaźniki do tego kilka styczników. A moze knx?
  • OptexOptex
  • Level 9  
    Dokładnie tak jak napisałeś każda osobno do tego parter razem i pietro razem. Czyli by trzeba zakupić 3 szt po 2500 zł żeby obskoczyć 20 rolet?
  • Level 9  
    A na jakiej zasadzie to działa tylko zwiera styki czy ma jakieś potrzymanie czasowe.?
  • Level 25  
    Sam widzisz że rozwiązań jest mnóstwo. Teraz zależy od Ciebie które wybierzesz.
  • Level 9  
    Dzieki wszystkim za pomoc jak uda mi sie to zmontować to opisze.
  • Level 8  
    shulc1 wrote:
    Witam poszukuje rozwiązania do sterowania dwudziestoma roletami. 10 rolet na parterze i 10 rolet na pietrze. Do tego jeden wyłącznik centralny ma być na piętrze i jeden na parterze. Z każdego pomieszczenia z każdej rolety dociągnięty do rozdzielni 4x1.5 mm2 oraz 3x1 mm2 do sterowania. Poszukuje automatu jednego zamiast 20 do każdej rolety. Docelowo planuje podłączyć sterowanie pod centrale alarmową.

Może coś takiego - Smart 868. Więcej w filmie
    https://www.youtube.com/watch?v=_4maRPVS4Bs
  • Level 12  
    czy ktoś montował już sterowanie rolet z centralką Smart 868?
    chodzi mi głównie o to ,czy sterowniki można zabudować w puszce σ60 , pod standardowym wyłącznikiem rolet ?
    bo na filmie poglądowym , jest pokazany montarz dodatkowej puszku u góry przy oknie
  • Level 9  
    Dwadzieścia sterowników ROLET DWUPRZYCISKOWY STR-421 230V F&F rozwiązało sytuacje. Dołączony ekspander firmy satel rozwiązał sprawe centralnego wyłącznika oraz sterowania poszczególnymi sekcjami rolet.