Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ml-2165w - nie wciąga papieru

bross69 30 Mar 2014 20:08 3189 6
    bross69
    Level 2  
    drukarka ml-2165w.problem polega na tym,że drukarka wciąga papier tylko do połowy,dalej nie może.Jest komunikat ,ze papier sie zakleszczył.Serwis odpowiada ,że to wina tonera,że nie jest oryginalny.Pracuje na zamienniku.Czy to mozliwe ,że to wina tonera?..a może to uszkodzenie drukarki?.....mozna to jakoś pominąć?
    leeart

Level 34  
    Może to być wina tonera, lub uszkodzenie drukarki. Określ dokładnie do którego miejsca dochodzi papier i napisz. Możesz podmienić toner, sprawdzić drogę papieru.
    bross69
    Level 2  
    wymiana tonera nie pomaga.Na jednym na 10% i nie chodzi zakupiłem drugi gdzie jest 100% i tez nie chodzi(są to zamienniki).Jesli chodzi o wciąganie papieru to wciąga mi jakieś 5cm i dalej juz nie może.Urzadzenie pracuje i słychac jakby chciało wciągnąc dalej a nie może.Wyskakuje komunikat "zakleszczenie papieru".Zdaniem serwisu przyczyną komunikatu jest nieoryginalny toner.Kiedyś wziąłem ją suszarką,chciałem wydmuchać proszek....Jeśli chodzi o droge papieru to po wyjeciu tonera nic szczególnego nie widze aby mogło blokowac papier...
    leeart

Level 34  
    Wcześniej pisałeś że w ciąga do połowy, a teraz piszesz że tylko 5 cm. Przeczyść rolkę od poboru papieru, jakimś alkoholem. Sprawdź czy separator jest cały, czasami potrafiły urwać się gumki na nim. Sprawdź czy bęben w tonerze się kręci, może być uszkodzone sprzęgło. Daj znać co zrobiłeś.
    bross69
    Level 2  
    wszystko wyczyszczone,bęben w tonerze sie obraca....mam wrażenie ,że dochodzi to tej listwy jak na zdjęciu i sie gdzies zacina...nic tam nie można podejrzeć....po wyjeciu karki widać niewielkie zgnioty....
    leeart

Level 34  
    Rozkręć i sprawdź, czy tam nic nie utknęło. Może coś blokuje papier.
    masterland
    Level 11  
    W pierszej kolejnosci sprawdziłbym rolki. Czy nie są przybrudzone. Dwa spradz czy nie ma starej zacietej kartki gdzies wciśnietej. Ale trzeba do tego troche wiedzy jak rozkrecic drukarkę ;) W opocznie nie ma serwisu ? Wiem że to ostateczność ale może czasem warto oddać go w fachowe ręce żeby nie wpakować sie w dodatkowe koszty. Gdyby to była wina rolki w tonerze to napewno byś "słyszał" bo trybiki głośno się mielą.