Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka - głośna ale solidna i tania?

31 Mar 2014 01:53 2268 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    szukam pralki. Mieszkam z żoną w domku jednorodzinnym, pralnię mam w piwnicy tak więc nie obchodzi mnie głośność ani nieporęczność - zależy mi jednak aby urządzenie było trwałe, niezawodne i jak najtańsze. Ładowność gdzieś w zakresie 5-6kg. Wątpię abym potrzebował jakieś bajery, choć się na tym nie znam.

Czy można kupić tanią ale solidną pralkę? Liczę, że znajdę jakiś model który spełni moje oczekiwania. Maksymalnie mogę dać 1200zł ale wolał bym coś tańszego, może ktoś pomóc?
  • Poziom 37  
    Niestety nie ma już takich pralek. Dzisiejsza trwałość to mniej niż 50% starych pralek a i naprawy z innej półki cenowej.
  • Poziom 11  
    Cenowo - na pewno coś znajdziesz. Pytanie co rozumiesz przez trwała, bo praktycznie każda kilka lat pochodzi... niemniej zgodzę się, że takich faktycznie długowiecznych sprzętów to już chyba nie ma niestety
  • Poziom 9  
    Rozumiem. W realnych ramach, jednak może ktoś coś mi polecić?
    Miałem do wczoraj Bosha Maxx - chodził 14 lat. Lodówkę kupiłem w zeszłym roku firmy Ariston i już ledwo chodzi.;/

Krucho u mnie bardzo z pieniążkami, chciał bym jednak wybrać jakieś kompromisowe rozwiązanie. Wcześniej opisałem jedynie swoje priorytety, nie potrzeba mi bajerów.

Ech;/
  • Poziom 12  
    Tu nie ma kompromisów. Albo kupujesz pralkę drogą (Miele, Asko), ale ponadprzeciętnie trwałą (co nie oznacza bezawaryjną), albo jakąkolwiek inną licząc się z tym, że nie przeżyje tyle co poprzednia i zakup kolejnej może być konieczny znacznie wcześniej.

Poszukaj Boscha z rozbieralnym zbiornikiem i wymiennymi łożyskami, dobrze go wypoziomuj, nie przeładowuj i ułatwiaj rozłożenie ładunku odpowiednio dobierając pranie. Jeśli dobrze trafisz, to może nawet 10 lat popracuje.
    Unikaj Beko, Amiki, Electroluksa (i innych z grupy Electrolux) i błyszczących koreańców.
  • Poziom 15  
    Akurat Electrolux ma np. na EWF1076GDW (pisałem o nim przed chwilą) 10-letnią gwarancję na silnik. Przy swojej cenie i energooszczędności na poziomie A+++ to jest zwrot tego co się dołoży w ciągu roku, zwłaszcza przy większej rodzinie.
    Moderowany przez mrhari:

• Poziom 12  
    Po pierwsze, silniki psują się rzadko.
    Po drugie, długa gwarancja na silnik to lep na naiwnych. Ten electrolux ma klejony zbiornik, co oznacza, że wymiana łożysk (które niemal na pewno nie wytrzymają 10 lat) będzie nieopłacalna. Skutek będzie taki, że po kilku latach wyrzucisz pralkę na śmietnik, a gwarancję na silnik będziesz mógł zużyć w toalecie.
  • Użytkownik usunął konto