Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka JIKOV typ 67A obroty, dokumentacja

31 Mar 2014 03:01 6306 11
  • Poziom 14  
    Witam. Ostatnio na złomie za kilka złotych wygrzebałem sprężarkę produkcji Czechosłowackiej bo aż z 1964 roku. Na tabliczce jest jakiś symbol fabryki -M- i typ: 67A. Poszperałem trochę po internecie i doszedłem do tego że jest to IKOV i była stosowana w pojazdach czechosłowackiej AVII. Zwracam się z uprzejmą prośbą do kolegów abyście jeśli jest taka możliwość napisali coś na jej temat jeśli ktoś wie. Chodzi mi o maksymalne obroty, wydajność, może jakaś dokumentacja. Z góry dziękuję. Tłok ma fi 60mm.
    Na zdjęciach sprężarka jest rozkręcona bo w zakładzie dobierają mi pierścienie. Złożona tylko o tak "luźno" w celu ewentualnego rozpoznania. Pozdrawiam
    Sprężarka JIKOV typ 67A obroty, dokumentacja Sprężarka JIKOV typ 67A obroty, dokumentacja Sprężarka JIKOV typ 67A obroty, dokumentacja Sprężarka JIKOV typ 67A obroty, dokumentacja
  • Poziom 14  
    Te sprężarki siedziały w Jelczu Ogórku i Skodzie RTO. Mam taką samą w trakcie składania, będę ją pędził silnikiem 1450 obr bezpośrednio z wału silnika.

Niestety żadnej dokumentacji nie znalazłem, jak kolega zdążył coś wygrzebać to chętnie rzucę okiem.
  • Poziom 14  
    Niestety ja również niczego ciekawego się nie dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie że jest straszny problem z dostaniem od ręki pierścieni do niej a przynajmniej do mojej gdzie tłoki ma nadwymiarowe. Niestety pierścienie olejowe robione były na zamówienie bo mają wysokość 4,5 mm, nawet w Primie powiedzieli mi że nie produkują takich na bieżąco lecz tylko na zamówienie. Pierścienie uszczelniające nadają się ze sprężarki z ursusa c-330. Pisałem też wiadomość do firmy JIKOV ale niestety nie dostałem w odpowiedzi jakichkolwiek informacji na jej temat.
  • Poziom 14  
    OK, dzięki za odpowiedź. Jak co mam instrukcję wycinek instrukcji do RTO z układem pneumatycznym i schematem sprężarki, niestety po czesku. Jak chcesz rzucić okiem daj znać.
  • Poziom 12  
    Odświeżę bardzo stary temat ponieważ nie chce zakładać nowego. Posiadam dwie takie sprężarki w kompresorze i jedna mi mocno pluje olejem. Co jest tego przyczyną???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Odpowietrzenie wykonałem tak samo jak na zdjęciu (fotka zapożyczona ). W najwyższym punkcie wykonałem otwór średnicy 12mm i zamontowałem otwarty zbiorniczek. Tylko nie wiem dlaczego ciśnie mi też do niego olej.

Sprężarka JIKOV typ 67A obroty, dokumentacja ]Link[/url]
  • Poziom 14  
    Witam koledzy. Ja u siebie zrobiłem podobnie. Założyłem nowe tłoczki, pierścienie, wyszlifowane cylindry, nowe zaworki itd. I pomimo że również zrobiłem otwór odpowietrzający w najwyższym punkcie to też mi pluje olejem, pomimo tego że oleju nalałem tyle aby czopy korbowodowe wału się tylko zanurzały.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Czyli kolego cydrov co radzisz? Jeśli odma w deklu mocującym tak jak na zdjęciu powyżej nie zdaje egzaminu to czy może w którymś miejscu na obudowie sprężarki? Tylko pytanie w którym miejscu będzie dobrze?
  • Poziom 12  
    Panowie macie jakieś konkretne informacje na temat tych sprężarek ?
    Wiecie jaka jest realna wydajność ? Na jakich maksymalnych, bezpiecznych dla sprężarki obrotach może pracować ?
    Czy ten model posiada smarowanie rozbryzgowe ?
    Jakiej mocy musi być silnik aby napędzać tą sprężarkę ?