Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic '96 - Centralny zamek raz zamyka drzwi a raz nie

31 Mar 2014 10:24 3714 13
  • Poziom 13  
    Witam posiadam Honde Civic VI, a w niej autoalarm Prestige aps 250s i mam problem, który zaczął się po oklejeniu drzwi matami bitumicznymi, a problem wygląda tak, że autoalarm się uzbraja a drzwi raz się zamkną/otworzą a raz nie, widać że siłownik próbuje wykonać ruch lecz po zdjęciu boku nie widać nie ma miejsca gdzie mógł by się blokować, a np z kluczyka nie ma takich problemów. Po zdjęciu boczku zaobserwowałem, że siłownik za każdym razem reaguje i to dosyć mocno i gwałtownie, ale też dziwnie i śmiesznie ciągnie ten "bolec" w bok.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Abo obciążyłeś drzwi na tyle, że opadły i zamek masz rozjechany, albo jeśli demontowałeś siłowniki, to coś źle złożyłeś. Zresztą, skoro widać, jak siłownik próbuje pracować, to co za problem doprowadzić to do porządku?
  • Poziom 13  
    Siłownika nie ruszałem, wydaje mi się że coś go może blokować ale nie mam pomysłu co, w środku wyszlifowałem jedną blaszkę o której myślałem, lecz nic to nie dało czy sama tapicerka może to powodować, w sensie ta dziura przez przez którą wychodzi bolec, bo bez tapicerki centralny chodzi tylko należy go przytrzymać ponieważ, sam zamiast w dół ciągnie ten pręt na bok.
    Coś jest przyblokowane. Otwórz drzwi, zamknij na otwartych zamek i próbuj. Jak ruszy, to moja teoria o opadniętych drzwiach jest słuszna. Pręt zamka nie powinien być po drodze w jakiejś obejmie?
  • Poziom 13  
    Pręt zamka jest w gumie która mniej więcej w połowie obcięta i własnie w tym miejscu jest taka kostka metalowa która łączy pręt z zamka i pręt z siłownika i tam wyszlifowałem przy drzwiach bo myślałem, że to haczy lecz nic to nie dało.
    A i od razu zapytam jeśli twoja teoria z drzwiami jest trafna, to co powinienem zrobić aby to naprawić?
    Regulacja zaczepu zamka na słupku. Pewnie da się trochę przesunąć w dół.
  • Poziom 13  
    Twoja teoria z drzwiami jest chyba prawidłowa, sprawdziłem w przerwie w pracy i przy otwartych drzwiach nie ma problemu, wieczorem postaram się dać zaczep trochę w dół, może coś pójdzie i dam znać czy działa.
  • Poziom 13  
    Witam a więc dałem trochę w dół zamek, a w środku trochę nasmarowałem i już wydawało się że wszystko pięknie chodzi, lecz dziś rano nadusiłem pilot lecz usłyszałem tylko " pi pi" a drzwi się nie otwarły dopiero za drugim razem się otworzyły.
  • Poziom 8  
    mam podobna sytuacje w Civicu VII - jeden siłownik, w drzwiach od strony pasażera reaguje dopiero po drugim wciśnięciu przycisku na pilota (zarówno otwórz , jak i za,mknij), czasami wszystko działa ok.
    Nic nie robiłem w drzwiach. Na dniach rozbiorę boczki drzwi i poszukam przyczyny. Jak ktoś może coś podpowiedzieć to będzie miło i oszczędzi mi trochę czasu. Przypuszczam ze jest jakieś obluzowanie lub trzeba gdzieniegdzie WD40.
  • Poziom 13  
    Problem powrócił teraz to po 3 razie dopiero zamyka/otwiera czy może to być wina siłownika że jest za słaby lub coś jest nie tak z tymi prętami/ścięgnami po zawsze widać że bolec próbuje wykonać ruch.
  • Poziom 16  
    Wszystko wskazuje na zbyt duży opór mechaniczny, że tak to nazwę.
    Upewnij się, że palcem chodzi lekko całe to złożenie?
    Ewentualnie może zwyczajnie siłownik jest za słaby (źle dobrany np.)
  • Poziom 13  
    palcem i na klucz chodzi bez jakis wiekszych oporów a siłownik chyba już był ciezko mi go określić wkoncu to jakiś "mechanik" montował :) kurde oby to był jakis opór meczaniczyny :0 bo wszystko zaczeło się gdy wygłuszyłem drzwi ale cały mechanizm nie był dotykany ani obklejany

a czy mechanizmy z innych drzwi powinny chodzić tak samo bo jednak ten od kierowcy chodzi najciężej
  • Poziom 16  
    powinny chodzić tak samo lekko.
    W dalszym ciągu masz problem - gdzieś obciera, może jakaś śruba dokręcona zbyt mocno, cięgno.
    Spróbuj też zdjęć tapicerkę i na zatrzaśniętych drzwiach siedząc w aucie otwieraj palcem i obserwuj.
  • Poziom 13  
    Na nowo ustawiłem cięgno, posprawdzałem i nie widzę żeby gdzieś obcierało czy coś takiego, najwiekszy problem sprawia zamykanie drzwi, a gdy siłownik idzie w dół to tak nie ma rzeczy która mogła by go zablokować, nie mam już pomysłów co to może być.