Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideatab A3000 - Hub usb i jednoczesne zasilanie tableta

31 Mar 2014 12:38 2727 4
  • Poziom 21  
    Witam. Kupilem jakis czas temu hub z zewnętrznym zasilaniem bo wiem że jesli podłączyłbym wiecej niz dwa urzadzenia do tego huba to zasilanie z portu usb nie wystarczyłoby do zasilenia samego huba i dwoch urządzeń. Ostatnio sporo gram w gry z psx i psp i do tego urzywam pada który pobiera spore ilości prądu , nawet jesli podłącze go poprzez hub który ma swoje własne zasilanie to dlugość działania tableta nie zadowala mnie. Chciałbym przerobić tak swój hub aby mógł on zasilać tablet podczas działania. Chciałbym to zrobic poprzez podłaczenie zasilania jednego z wejść huba do gniazda prowadzącego do tableta za pomocą jednego przewodu który znajdowałby się wewnatrz huba. Zastanawiam się tylko czy nie uszkodzę w ten sposób huba lub co gorsze tableta. Czyli tak w skrócie to czy można używać wejścia usb w tablecie jako OTG i zasilania w tym samym czasie ? Mój hub to ADVENT HB212 kupiłem go w UK więc jest malo znany albo i wcale w polsce.
  • PCBwayPCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 21  
    Tak i wydaje mi się że zastąpienie zasilacza huba przez zasilacz tableta bedzie łatwiejsze niż zastąpienie zasilacza tableta przez zasilanie huba. Mógłbym zastosować kabel OTG przystosowany do zasilania niepełnych wejść OTG czyli wymagających dodatkowego zasilania ? Jesli takie zastępowanie zasilaczy jest niemozliwe to mogłbym ewentualnie używać dwóch.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Link O takim czymś myślę. Ale wciąż nie wiem czy mój tablet ma funkcje ładowania i korzystsnia z OTG (one touch go czyli poprostu możliwość wykorzystania portu usb w tablecie nie tylko jak gniazda ładowarki ale też jako port USB).