Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hormann HS5BS - Pilot Hormann HS5BS nie odczytuje położenia bramy

postgres 31 Mar 2014 12:41 3030 3
 • #1
  postgres
  Level 2  
  Witam,

  Posiadam bramę firmy Hormann z napędem Supramatic seria 3 BS z pilotem HS5BS. Do dzisiaj bez problemu działało mi odczytywanie stanu bramy. W tej chwili w momencie gdy nacisnę środkowy przycisk na pilocie dioda nie świeci się na pomarańczowo tylko na czerwono i po nacisnięciu przycisku do odtwierania bramy nie dostaję informacji o położeniu bramy. Niestety nigdzie w instrukcji nie mogę znaleźć informacji co oznacza taki status i co mogło się popsuć. Nie programowałem ponownie pilota, napędu, nie zmieniałem baterii itp. Wszędzie jest opisane, że po naciśnięciu środkowego okrągłego przycisku na pilocie dioda powinna świecić się na pomarańczowo. Kolor czerwony nigdzie nie jest opisany. Wiecie może co się popsuło ???

  Pzdr
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Może po prostu któryś z kolorów LED-a wysiadł? Niebieski, czerwony i zielony mają osobne światełka a pomarańczowy jest złożony z równoczesnego świecenia kilku kolorów. Sprawdź niebieski- swiecący przy otwieraniu/ zamykaniu, zielony i czerwony - na ślepo spróbuj odczytać położenie otwartej i zamknietej bramy traktując twój czerwony jak pomarańczowy. Tak czy siak pilot raczej nienaprawialny ( chyba ze na gwarancji wymienią) chyba że nie przeszkadza ci brak odczytu bramy i używasz dalej.
 • #3
  postgres
  Level 2  
  Chyba to nie kolor LED-a. W tej chwili nie mam żadnego zwrotu położenia bez względu na to czy brama się otwiera, jest zamknięta czy otwarta :( Brama ma dopiero pół roku, także będę musiał zgłosić do serwisu. Za radą Pana serwisanta zresetowałem pilota i zaprogramwałem go na nowo, lecz niestety nie pomaga. Wygląda na to, że popsuło się coś w samym pilocie, ponieważ jak odłączę napięcie od napędu i nacisnę na pilocie okrągły przycisk do odczytu położenia bramy dioda też jest czerwona. Pamiętam, że jak miałem montowaną bramę i serwisant pokazywał mi pilota w analogicznej sytuacji dioda była pomarańczowa.
 • #4
  danipack
  Level 8  
  to nie jest kwestia nie działającej diody. Ja miałem to samo i co ciekawe w dwóch pilotach. Jeden wysłałem z reklamacją i przyszedł nowy. Po wyjściu ze sklepu działała niebieska dioda a jak otworzyłem bramę znowu to samo. Polski serwis na infolinii twierdził że nie miał takiego przypadku. Skończyło się na tym że (bo oprócz pilotów zacinała się brama prawdopodobnie z powodu braku kontaktu fotokomórek) kazałem odesłać silnik i piloty na gwarancje do producenta i przysłali nowy z nowymi pilotami. Do dziś nie wiem o co chodziło. Problem z fotokomórkami znowu się pojawił ale instalatorzy poprawili go w czasie gdy była moja żona, więc jak spytałem jej co było przyczyną to przekazała ich odpowiedz ze teraz będzie dobrze. Aż się boje pomyśleć co będzie jak minie gwarancja. Te tajemnice u hormana są śmieszne. Chciałbym wiedzieć co to było może awaria besecur (kombinacja klawiszy źle wciśniętych) no teraz tylko można gdybać.