Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Automatyczne podstawianie danych w komórkach arkusza

31 Mar 2014 15:46 2157 3
 • Poziom 18  
  W przedstawionym przykładzie "grafik.xlsx" wykorzystana jest lista rozwijana z której alfabetycznie wpisywani są uczniowie wyznaczeni do pełnienia dyżurów (arkusz - lista uczniów).
  Czy można przerobić grafik w taki sposób aby w arkuszu "Grafik" w polu listy rozwijanej z nazwiskami, nazwisko podstawiało się automatycznie po wpisaniu 1-2-3 liter nazwiska :?:
  Czyli automatyczne podstawianie danych w komórkach arkusza po naciśnięciu pierwszych liter nazwy z bazy.
 • Pomocny post
  Moderator Programowanie
  Bez VBA raczej się nie da.
  Jeśli mowa o VBA, ComboBox ma tę właściwość.

  W przykładzie uForm uruchamiany przez podwójne kliknięcie. Możesz wybrać z listy lub wpisując pierwsze znaki. Zatwierdzasz Enter'em. Spróbuj, może to jest to...
 • Poziom 33  
  Trochę prostsze rozwiązanie, też oparte na polach kombi, ale bez VBA. Trzy pola kombi skonfigurowane w taki sposób, że można wpisywać nazwy lub wybierać przez przeglądanie listy klawiszami strzałka w górę/strzałka w dół. Dwa dolne pola można wypełniać również przez wybór z listy rozwijanej. Wejście do edycji przez kliknięcie pola. Wybór zatwierdza się kliknięciem innego pola lub komórki poza zakresem pól. Pola kombi typu ActiveX, wszystkie opcje ustawia się w okienku Właściwości. Zakres listy wpisuje się do pola ListFillRange. Excelowe sprawdzanie danych usunąłem.
 • Poziom 18  
  Dzięki Panowie :)

  @adamas_nt - jest dużo lepiej jak było, a nawet prawie bardzo dobrze :spoko:

  Przy bardzo dużej ilości uczniów, to rozwiązanie przyspieszy prace i szybciej się odnajdzie ucznia niż na liście rozwijanej,
  gdyż przed tworzeniem gotowej listy, mam projekt odręczny z nazwiskami.