Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos 1.5 16 V 1999r. Pompa paliwa działa, ale nie odpala

31 Mar 2014 16:47 3126 5
  • Poziom 2  
    Witam mam następujacy problem, wczoraj postawilem samochod pod blokiem wszystko działalo sprawnie. Dziś rano próbowałem go odpalić i nie chce odpalić na paliwie. Dodam że pompa paliwa działa, dla porownania zamontowałem nowa i tak samo działaja, samochodzik kręci i raz na jakiś czas odpali ale gaśnie. Na poczatku myslalem że nie dochodzi paliwo do listwy wtryskiwaczy ale odkreciłem rurke powrotna i paliwo dochodzi. Pomozcie prosze. Lub chociaz powiedzcie na co zwrocic uwage ...
  • Poziom 30  
    Pod maską przy szybie od strony pasażera , w czarnej puszce są dwa złącza , spróbuj kilka razy je rozłączyć i połączyć , bo mogły zaśniedzieć i różne dziwne rzeczy się wtedy z autem dzieją . Może tu właśnie jest problem .
  • Poziom 36  
    Co sprawdziłeś jeszcze ? Iskra jest ? Zasilanie wtryskiwaczy i kluczowanie jest? Pompa w trakcie kręcenia pracuje? Jak zachowuje się kontrolka immo ?
  • Poziom 21  
    Czujnik temperatury może? Mieszanka jest zbyt uboga bo zimny silnik
  • Poziom 2  
    Rozłaczałem pare razy. Chodzi o takie grube 2 kostki. Obie maja zasilanie i działaja. Jedna jak rozłaczyłem i złaczyłem zaczeły pompowac wtryski. Samochod nadal nie odpala

Dodano po 4 [minuty]:

Iskra jest, wtryski dzialaja, imo po przelaczeniu stacyjki kontrolka wyłacza sie jak wczesniej, samochod kręci, pompa paliwa pracuje podczas krecenia. Dodam że na gazie odpala a na paliwie nie. Co to jest kluczowanie ??
  • Poziom 21  
    Obstawiam czujniki - do końca nie wiem jak gaz bierze info o warunkach pracy silnika. Jak zimny i czujnik tego nie widzi to daje zły kat wyprzedzenia zapłonu i zbyt uboga mieszankę.