Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję dobrego napędu do bramy dwuskrzydłowej

balar 31 Mar 2014 17:02 14958 24
  • #1 31 Mar 2014 17:02
    balar
    Poziom 16  

Witam
    Mam mały problem z wybraniem napędów do bramy dwuskrzydłowej (2x 200cm 250kg)

Troszkę wie naszukałem lecz nie mogę nic konkretnego wybrać!

Tu proszę Was o pomoc czy wpadło Wam coś ostatnio w ręce godnego polecenia?

przedział cenowy 1000-1600zl

Pod uwagę brałem arm 400 z castoramy (ale podobno to straszne g***o)
    Potem natknąłem sie na beninca bill - nic nie wiem o tych napędach

Może ktoś pomoże :)

PS: Co sądzicie o NICE WG2024 oraz Faac 414?

Pozdrawiam

2 24
  • #2 31 Mar 2014 21:26
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Mało danych: szerokość słupka , odległość od wew. powierzchni słupka do osi zawiasów, wypełnienie skrzydła, sposób odblokowania siłownika.

1
  • #3 01 Kwi 2014 16:51
    balar
    Poziom 16  

Ahaha nie miałem pojęcia ze tyle danych potrzeba :(

Szerokość słupków - Lewy - metal / 7cm
    Prawy - morowany / 30sm

Odległość od wew. powierzchni słupka do osi zawiasów - 2-5cm
    Wypełnienie skrzydła - Metalowe tralki (jest to brama z castoramy)
    Sposób odblokowania siłownika - Najlepszy:)

0
  • #4 02 Kwi 2014 08:54
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Z racji murowanego i szerokiego lewego słupka w grę wchodzą siłowniki przedłużane - wysuw 40 cm. Popularny i bardzo mocny z takowych to Faac 414 Long, Nice też ma długą odmianę Wingo.
    Inne firmy - poszukaj.
    Odblokowywanie to najczęściej spotykane dwa systemy - solidny klucz na trójkąt albo kwadrat, lub zamykana na kluczyk typu Yale podnoszona dźwignia. Oba rozwiązania w miarę wytrzymałe i mają swoje wady - klucz trójkątny może się wyslizgac a zamek Yale nabrac wody i zardzewiec ale innych opcji brak.

0
  • #6 02 Kwi 2014 19:37
    sebastianmyk
    Poziom 9  

Beninka Bill bardzo dobre napędy podobnie jak Faac , montowałem , bardziej rozbudowana centrala niż w FAAC 414 centrala od razu po podłączeniu wszystkich kabelków działa wystarczy dopracować pewne parametry .

http://automatykadomu.eu/

2
  • #7 03 Kwi 2014 08:57
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Beninca podobno nie ma problemu z trzeszczącymi uszczelnieniami wysuwu i znacznie lepsze odblokowania- na kluczyk , a nie na ampul z dziurka, ktory moze kazdy odblokować zzewnątrz jeśłi tylko da rade przełożyc rękę przez rzadkie wypenienie bramy.
    Tylko jest problem z montażem na wąskim słupku. Trzeba zrobić składaka z jednej i drugiej strony inne siłowniki ( i niestety inna geometria, czas, kąt otwierania itp)

0
  • #8 03 Kwi 2014 11:18
    dominik24
    Poziom 17  

Ja zdecydowanie polecam napęd DTM400,
    Polska produkcja, firma DTM od zeszłego roku współpracuje z firmą FAAC,
    Jeśli chodzi o ten DTM to założyłem już kilkanaście sztuk i działają naprawdę bezawaryjnie,
    Gdyby Pan chciał mogę zaproponować jakiś zestaw za rozsądną cenę- zajmuje sie sprzedażą i montażem napędów,

2
  • #9 03 Kwi 2014 20:18
    balar
    Poziom 16  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Tylko jest problem z montażem na wąskim słupku. Trzeba zrobić składaka z jednej i drugiej strony inne siłowniki ( i niestety inna geometria, czas, kąt otwierania itp)

Czyli nie ma szans żebym zamontował standardowy zestaw na mojej kombinacji słupkowej (Lewy - słupek metalowy 7cm Prawy - łupek murowany szmotka)?

Bardzo proszę o info czy wystarczy pokombinować z zawiasami mocującymi czy w ogóle muszę calą konfiguracji zmienić?

Pozdrawiam

1
  • #10 03 Kwi 2014 21:13
    dominik24
    Poziom 17  

Kurde myślałem że z szamotki to piece się stawia, a słupki ogrodzeniowe z klinkieru :)
    Chodzi głównie o to żeby siłowniki przy zamkniętej bramie były równolegle do skrzydeł bramy,
    Otwórz sobie byle jaką instrukcję montażową - tam wszystko jasno jest opisane,
    Co do uchwytów napędu: zawsze można je trochę uciąć, żeby spełniony był warunek o którym pisałem powyżej,
    Dobrze by było jak byś narysował układ słupków, przy widoku "z góry",
    Chodzi o to żeby było na nim czy te słupki od wewnętrznej strony są w jednej linii czy któryś z nich jest przesunięty względem drugiego, a jeśli tak to o ile?

0
  • #11 03 Kwi 2014 21:20
    balar
    Poziom 16  

dominik24 napisał:
    Kurde myślałem że z szamotki to piece się stawia, a słupki ogrodzeniowe z klinkieru :)

haha no fakt szamotka jest dobra na piece a nie na słupki:)

jutro sprawdze co i jak i narysuje:)

dzieki za odpowiedz :)

0
  • #12 03 Kwi 2014 21:25
    dominik24
    Poziom 17  

Wejdź na stronę FAAC'a i tam znajdź instrukcję np do napędu 414,
    Odnajdź w niej schemat położenia siłowników z=względem skrzydeł bramy i według tego wzoru postaraj się stworzyć schemat swojej bramy, czyli zeby zawierał linię skrzydeł oraz szerokości słupków i ewentualne przesunięcie- wtedy będziemy mogli coś konkretnego doradzić,

0
  • #13 16 Kwi 2014 11:38
    Artur lider
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam napęd ARM 300 i śmiga bez problemu mało tego powiedzął bym że jest mocnijszy nic te plastkowe firmowe z liroya.
    Można naet zamontwac krańcówki na kąt otwarcia.Gwarancja 2 lata także nie ma czym sie przejmować. Ajak sie zepsuć to nawet ten na 3tyś sie zepsuje.
    Jak cchesz mogę wysłać w filmik jak to śmiga.

2
  • #15 17 Kwi 2014 06:18
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Cytat:

Czyli nie ma szans żebym zamontował standardowy zestaw na mojej kombinacji słupkowej (Lewy - słupek metalowy 7cm Prawy - łupek murowany szmotka)?

Tak ogólnie to możesz użyć takich samych siłowników po obu stronach. Jeśli nie jesteś perfekcjonistą i estetą i zaakceptujesz różne prędkości skrzydeł to na słupku klinkierowym zamocuj na maks wymiarach a metalowym na mniejszych - przecież każda centrala ma ustawienia opóznień skrzydeł względem siebie na otwarciu i na zamknięciu a oprócz tego ustawialne zwolnienia i zawsze można dopasować tak coby skrzydła o siebie nie haczyły.
    Albo na metalowym.słupku uchwyt zamocować na takich wymiarach jak na klinkierowym - tylko to będzie głupio wyglądać - uchwyt 2 x większy od słupka.

I co do postu wyżej - dla słupków 30x30 nie trzeba jakichś gigantów z wysuwem 60 cm. Spokojnie wystarczą dłuższe standarty - 40 cm wysuw.

0
  • #16 23 Kwi 2014 15:42
    Krzysztof Krysiński
    Poziom 8  

balar napisał:
    Witam
    Mam mały problem z wybraniem napędów do bramy dwuskrzydłowej (2x 200cm 250kg)

Troszkę wie naszukałem lecz nie mogę nic konkretnego wybrać!

Tu proszę Was o pomoc czy wpadło Wam coś ostatnio w ręce godnego polecenia?

przedział cenowy 1000-1600zl

Pod uwagę brałem arm 400 z castoramy (ale podobno to straszne g***o)
    Potem natknąłem sie na beninca bill - nic nie wiem o tych napędach

Może ktoś pomoże :)

PS: Co sądzicie o NICE WG2024 oraz Faac 414?

Pozdrawiam

Witam,
    na pewno mogę zarekomendować napęd firmy FAAC. Produkty tej firmy są bardzo dobrej jakości.

Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

0
  • #17 09 Wrz 2014 12:16
    kolokiler
    Poziom 10  

Artur lider
    mozesz podesłać mi filmik z pracą ARM-a?

3
  • #19 16 Wrz 2014 21:51
    m.biruta
    Poziom 16  

Ja również poprosiłbym o poradę dot. zestawu do bramy dwuskrzydłowej. Konstrukcja bramy lekka, poniżej 200 kg na skrzydło 2m.

szerokość słupka: betonowy 40 cm
    odległość od wew. powierzchni słupka do osi zawiasów: 27 cm
    wypełnienie skrzydła: drewno na stelażu metalowym
    sposób odblokowania siłownika: dowolny, ale dobry

Szukam mechanizmu w kwocie do 2500 zł wraz z fotokomórkami, centralą i światełkiem :P

0
  • #20 16 Wrz 2014 22:05
    kolokiler
    Poziom 10  

ja poszedłem w kierunku Nice wingo, zobaczymy co z tego wyjdzie na razie jestem w trakcie zakupu
    później montaż i mam nadzieję bezawaryjna praca.

0
  • #21 16 Wrz 2014 22:21
    m.biruta
    Poziom 16  

Oglądałem Nice wingo, podoba mi się. Tylko, że pomiędzy „podoba mi się”, a „to jest solidny zestaw” jest spora przepaść. Poza tym jest to dość modułowy temat. Ten sam zestaw Nice wingo można rozbudowywać o takie lub inne nadajniki, zasilanie 230V lub 24V, anteny zewnętrzne w sygnalizatorze, odboje lub ograniczniki itd. Wolałbym, aby ktoś mi powiedział, że zamiast tego lepiej wziąć to i to.

0
  • #22 16 Wrz 2014 23:07
    kolokiler
    Poziom 10  

do 2500 na bank znajdziesz coś solidniejszego.
    ja mam budżet do 1300 :), który i tak przekroczyłem
    jak przetrwa zimę to będzie ok

1
  • #23 17 Wrz 2014 09:30
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 24 Wrz 2014 14:02
    wojtalek
    Poziom 9  

Ja Ci polecam Bill firmy Beninca – do bramy dwuskrzydłowej będzie jak znalazł. Ja akurat mam bramę przesuwną z mechanizmem tej firmy, ale generalnie to jedna z lepszych firm o których słyszałem i dają gwarancję, gdyby coś się działo.

0
  • #25 17 Mar 2018 08:03
    ati128
    Poziom 12  

DTM są najlepsze obecnie na rynku światowym i w Europie, do 2 skrzydłowej bramy jest podobny do Facc 414, ale lepszy i mocniejszy, końcowki lepiej zbudowane mocniejsze, części trwalsze w użytkowaniu, faac 414 kiedyś były dobre obecnie się psują, DTM do przesuwnej i garażowej to SOMMER, niemiecka technologia, proszę sprawzić ceny Sommera, a to nic innego jak DTM producent z Bydgoszczy, po 16 latach montowania Faac, Nice, Beninca stwierdzam, że DTM są lepiej zbudowane, lepsze i mocniejsze i bezpieczne, od razu mają wbudowany Encoder, chroniący przed przyciśnięciem.

Moderowany przez suworow:

Widać że kolega ma wiedzę i fajnie że chce się nią dzielić, ale czemu w tematach z przed kilku lat. Autorowi tematu chyba już taka wiedza na nic... Proponuję zainteresować się tematami aktualnymi.
    pozdrawiam

0