Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor olejowy do lakierowania do 800zł

31 Mar 2014 17:53 2949 3
  • Poziom 12  
    Witam.
    Szukam w miarę taniego kompresora do amatorskich prac lakierniczych.
    Lakierował będę tylko pojedyncze elementy typu: drzwi, błotnik, maska.
    Ze względu na niewielką ilość miejsca w grę wchodzą kompresory leżące do 50/60L lub stojące do 100L. Zasilanie oczywiście 230V.

Moje typy to:
    1. Kompresor olejowy 50L, 2 tłoki KRAFTDELE V-0.12/8 z napędem paskowym.
    Dane techniczne:
    - zasilanie 230V-50HZ
    - moc silnika 3,8 KM
    - pojemność zbiornika 50L
    - maksymalne ciśnienie 8 bar
    - liczba cylindrów 2
    -wydajność na wyjściu 480L/min

Numer aukcji allegro: 4069599947

2. Kompresor Eurotek 60L 2 tłoki z napędem paskowym

Dane techniczne:
    - zasilanie 230V-50HZ
    - moc silnika 4.4 KM
    - pojemność zbiornika 60L
    - maksymalne ciśnienie 8 bar
    - liczba cylindrów 2
    -wydajność na wyjściu 390L/min

Numer aukcji allegro: 4069631825

Który z nich wybrać?
    Ewentualnie proszę o podawanie własnych propozycji.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Szczerze? oba tak samo chińskie jak mój obecny, o ile do amatorskich prac lakierniczych się nadadzą tak jak u mnie (raz na miesiąc jakiś element większy i sporo obudów o bardzo małych gabarytach) to sprawdzą się oba choć po parametrach wybrał bym pierwszy ma lepszą wydajność można podpiąć jakaś małą piaskarkę już ale ostrzegam oba nie lubią ciągłej pracy grzeją się jak piec w ciepłowni. I to jest ich najczęstszą przyczyną awarii.
    Innymi słowy nie licz że będą długo po działać skoro masz zamiar nim pracować, ja bym się rozejrzał za używanym 2 tłokowym sprzętem byle popularnym, zrobić mu mały remont i będziesz o wiele bardziej zadowolony.
  • Poziom 12  
    W dzisiejszych czasach prawie wszystko mamy chińskie :)
    Zaraz po zakupie będę lakierował ok 8 elementów, pozniej będzie używana sporadycznie - jeden element na miesiąc, dwa miesiące.
    Zależy mi największej wydajności, w przyszłości będzie podłączony drugi zbiornik.
  • Poziom 22  
    Po małych przeróbkach ten pierwszy wystarczy ci jak będziesz dbać, na start zamontuj mu lepsze chłodzenie, sprawdza się tunel do wentylatora, oraz lepszy filtr powietrza bo ta gąbka i tak ciągnie syf strasznie.
    U mnie w poprzednim nie miałem problemu z chłodzeniem bo miałem wodę ;) a tym niestety po napełnieniu zbiornika jest gorący, przed przeróbką chłodzenia parzył a po nabiciu 2 zbiorników z rzędu plastik na obudowie się uginał od ciepła teraz nie jest z nim tak źle.