Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.4i 60KM - opóźniona reakcja na gaz. POMOCY!

filipfifa 31 Mar 2014 17:56 2415 9
  • #1 31 Mar 2014 17:56
    filipfifa
    Poziom 9  

Witam serdecznie,

posiadam Corsę B 1.4i 60KM z 1993 roku. Od pewnego czasu - zazwyczaj przy rozgrzanym silniku - po mocniejszym naciśnięciu pedała gazu silnik się zamula i potrzebuje ok. 2-3 sekund żeby nabrać mocy. Najgorzej jest na skrzyżowaniu kiedy chcę uciec szybko a auto się rozpędza jak słoń. Byłem z tym u jednego mechanika, który stwierdził, że to wina aparatu zapłonowego, wymienił mi palec + kopułkę + świecie + przewody. Do tego ustawił zapłon. Przez parę dni było dobrze a potem już znowu tak samo jak było przedtem. Cały problem w sumie pojawił się po wizycie w jednym warsztacie gdzie został mi wymieniony silnik krokowy, wtedy po raz pierwszy auto zaczęło tak zamulać przy dodawaniu gazu, ale problem sam z siebie ustąpił bo mocniejszym depnięciu na autostradzie. Teraz niestety nie wiem co mam zrobić, a nie mam zamiaru znów oddawać do warsztatu gdzie znajdą niby przyczynę a auto po paru dniach znowu będzie jeździło tak samo. W międzyczasie został wymieniony też filtr paliwa.

Proszę o pomoc, bo nie mam już siły :-( A wydaje mi się, że przez to auto zaczęło więcej spalać, o wiele więcej... :?

0 9
  • #2 31 Mar 2014 19:52
    esteban123
    Poziom 20  

Wymyj przepustnice jakims dobrym środkiem z Wurtha albo Forcha powinno pomóc

0
  • #3 31 Mar 2014 19:53
    2385545
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 31 Mar 2014 20:00
    filipfifa
    Poziom 9  

Silnik krokowy kupili nowy, dokładnie ten: Link

Kiedy wyciągam wtyczke od krokowca problem nie znika.

P.S. Na zimnym silniku zbiera się idealnie, tylko na rozgrzanym zamula.

0
  • #5 31 Mar 2014 20:14
    2385545
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 31 Mar 2014 20:24
    filipfifa
    Poziom 9  

Przewody i świece na pewno dobrej jakości. Tego się nie obawiam. Gdzie się znajduje przepustnica i jak ją wyczyścić?

0
  • #7 10 Kwi 2014 20:27
    zbych2480
    Poziom 8  

Witam.
    Mam ten sam problem(corsa 1,4b 8v 94r), przyłączam się do prośby filipfifa i proszę o pomoc w usunięciu usterki (wymienione świece przewody filtr paliwa i powietrza).
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    PS. niema znaczenia czy silnik zimny czy rozgrzany.

0
  • #8 10 Kwi 2014 22:54
    filipfifa
    Poziom 9  

Ja nie mogłem się powstrzymać i spróbowałem samemu ustawić zapłon.
    Odkręciłem tą śrubkę przy aparacie zapłonowym i dałem trochę więcej stopni w prawo, obroty lekko się podniosły. Wsiadłem do auta i dodałem gazu - brak opóźnienia. Mechanik który mi ustawiał zapłon lampą stroboskopową po prostu ustawił na GMP czyli o dużo za późny zapłon i dlatego była taka przerwa w czasie pomiędzy moim naciśnieciem na pedał gazu a reakcją silnika. Spróbuj u siebie go ustawić. Teraz śmigam bez problemów i żadnego opóźnienia...

0
  • #9 11 Kwi 2014 11:40
    zbych2480
    Poziom 8  

Witaj filipfifa twój pomysł zadziałał, w moim przypadku należało cofnąć aparat w lewo a samochód odżył. Z twoją pomocą udało się usunąć usterkę bez żadnych kosztów.
    Dziękuje i pozdrawiam.

0
  • #10 11 Kwi 2014 16:04
    omegolotC30NE
    Poziom 20  

esteban123 napisał:
    Wymyj przepustnice jakims dobrym środkiem z Wurtha albo Forcha powinno pomóc

Przepustnica w tym modelu świeci się jak psu jajka, bo jest non stop w strumieniu benzyny z wtryskiwacza. Więc Twoja porada nic tu nie pomoże, a ktoś straci parę złotych na preparat myjący.

0