Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej

Eleir 31 Mar 2014 18:12 3024 24
  • #1 31 Mar 2014 18:12
    Eleir
    Poziom 10  

Składałem dziś komputer od zera i podczas montowania procesora dałem dupy i troszkę skrzywiłem dwa piny. Co prawda nie wiem jak ale skrzywione były więc je troszeczkę wyprostowałem. Komputer normalnie się włącza tylko jest dysk od innego kompa i wyskakuje, że windows musi naprawić błąd, więc dopiero botuję win na pena. Czy może się coś stać niepożądanego ? Czy może to, że twierdzi o tym zepsuty windows to efekt tego? Może się coś spalić? Bo skoro normalnie pracował i próbował naprawić ten błąd.

• #2 31 Mar 2014 18:15
    Kasek21
    Poziom 43  

Zainstaluj system.

Jeżeli komputer normalnie bootuje to powinno być wszystko OK. Po instalacji przeprowadzisz testy.

Ps. Cały czas nie mogę wyjść z "podziwu" w jaki sposób uszkadzacie te socket'y.

• #3 31 Mar 2014 18:32
    Eleir
    Poziom 10  

Sam na siebie jestem wnerwiony. Sam nie wiem jak do tego doszło, zrypałem sprawę. Jak na razie instaluje się poprawnie i nie widzę żadnych nieprawidłowości. Może być tak, że procesor pracuje bez prawidłowego w 100% połączenia? Jak mówiłem są to dwie nóżki i w miarę je wyprostowałem. Nie ma gdzieś tematu co może się stać? Bo lepiej teraz kupić płytę główną niż później kilka rzeczy.

• #4 31 Mar 2014 18:53
    SGoneill
    Poziom 17  

czasami procesor nawet bez kilku nóżek pootrafi pracować jeśli się dobrze trafi :D .
    Jeśli nie ma nigdzie zwarcia albo nie uszkodziłeś przy okazji czegoś innego nie będziesz musiał nic kupować.

• #5 31 Mar 2014 18:57
    Eleir
    Poziom 10  

System normalnie się zainstalował. Jak mam przetestować sprawność?

• #6 31 Mar 2014 18:58
    Kasek21
    Poziom 43  

Uruchom program OCCT -> CPU:OCCT test i wklej uzyskane po teście wykresy. 30 minut testu.
    Daj także screen z programu HWMonitor podczas wykonywania testu.

• #7 31 Mar 2014 19:01
    Kolobos
    Spec od komputerów

Ściągnij specyfikację swojego procesora i sprawdź jakie piny zostały uszkodzone.

Jeżeli nie są jedynie wykrzywione i wyprostowałeś je poprawnie to wszystko powinno działać.

• #8 01 Kwi 2014 21:17
    Eleir
    Poziom 10  

Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej

Proszę bardzo, oto wyniki. Na tym drugim programiku temperatura maksymalna na procku była 69 stopni Celcjusza. Podczas testu pracował program uTorrent oraz surfowałem po internecie. Przed testem grałem w Assassina IV: Black Flag bezproblemowo oraz World of Tanks i też nie było żadnych problemów.
    Miałem dwie dziwne sytuacje, raz podczas instalacji directa. Użycie pamięci RAM skoczyło praktycznie na 100% a instalacja szła jak krew z nosa, wszystko muliło niesamowicie, musiałem uruchomić kompa ponownie i dziś podczas używania programu FL Studio, gdy puszczę utwór użycie procesora rośnie do ok. 90% i czasami skoczy ponad i są ścinki w dźwięku. Czy to może mieć związek z tymi pinami skoro dość wymagające gry chodzą na fulla bez żadnych problemów?

/W FL Studio skonfigurowałem opcje ASIO i przy tym moim dość dużym projekcie już jest stabilnie i dochodzi do ok.50-60%. Przyznam jest tam dość sporo wtyczek Nexus/Sylenth

• #9 01 Kwi 2014 23:05
    pawelr98
    Poziom 34  

Coś za niskie te Vcore. Podaj pełną konfigurację PC bo wygląda na problem z płytą główną.

• #10 01 Kwi 2014 23:20
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Ściągnij UltimateBootCD, wypal płytkę, uruchom Cpu Stress'a na 20 minut i patrz, czy błędów nie ma.
    To samo możesz wykonać na Windzie, np StressPrimem. Dla każdego rdzenia odpalasz osobną aplikację.

Kasek21 napisał:
    Ps. Cały czas nie mogę wyjść z "podziwu" w jaki sposób uszkadzacie te socket'y.

Bez młota - nie robota. Wszystko na hura robione i efekty są.
    Zdarza się. Wszystko zależy od chwili, w której to wykonujesz.
    Widziałem lepsze cuda, jak wpychanie CPU intel'a w socket od AMD...i wszedł.;) masakra

• #11 01 Kwi 2014 23:47
    Robert B
    Poziom 43  

Pokaż jeszcze test Power Supply w OCCT, bo te szpile napięcia nie podobają mi się. Marka i model zasilacza?

• #13 02 Kwi 2014 18:19
    pawelr98
    Poziom 34  

Masz na tej płycie jakieś opcje pokroju LLC (load line calibration-podbija napięcie w stresie)? Jeśli jest funkcja regulacji Vcore to ustaw je na sztywno. Zobacz też czy wyłączenie funkcji oszczędzania energii (C1E,C3/C6 states, Intel speedstep, spread spectrum) coś zmieni.

• #14 03 Kwi 2014 20:22
    Eleir
    Poziom 10  

Kurde sam nie wiem czy posiada takie opcje... Gwarancja mojej głupoty nie obejmuje. Moim zdaniem chodzi dość normalnie, gry działają i tutaj zadaje wam pytanie. Czy jest faktycznie sens srać w pory i kupić tę płytę czy nie? Jakie mogą być efekty uboczne przy takim korzystaniu z kompa? Pawełr98 powiedz w jaki sposób mogę takie coś ustawić.

• #16 10 Kwi 2014 22:23
    Eleir
    Poziom 10  

Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej

Oto wyniki Power Suply. Tak samo skoki napięcia cały czas, te dwa spadki FPS do 10 - raz w w ok. 10 min i pod sam koniec ok. 25 min są spowodowane tym, że miałem na drugim monitorze odpalone foto i po prostu musiałem przesunąć dalej by nie marnować czasu. Po 25 min już pod koniec włączyłem przeglądarkę także użycie procka też skakało przez to. Trochę się martwię co to napięcie tak wariuje. Dam fotki BIOSa, ponieważ nie orientuję się z tą opcją, która została podana powyżej.
    Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej Pokrzywione piny od procesora na płycie głównej

Także jeszcze raz zapytam, widzicie taką opcję w biosie? Czy te skoki napięcia są bardzo niepokojące? I najważniejsze jakie mogą być tego skutki? Lepiej teraz zainwestować i kupić ponownie płytę główną czy jak działa to nic nie będzie? Naprawdę proszę o poradę.

• #17 10 Kwi 2014 22:27
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Eleir napisał:
    Tak samo skoki napięcia cały czas, te dwa spadki FPS do 10 - raz w w ok. 10 min i pod sam koniec ok. 25 min są spowodowane tym, że miałem na drugim monitorze odpalone foto i po prostu musiałem przesunąć dalej by nie marnować czasu.

Więc zrób test bez takich rzeczy w tle. Oszczędziłeś czas? Straciłeś. Jeszcze raz popraw ten test.

• #19 16 Kwi 2014 16:31
    Eleir
    Poziom 10  

I jest ktoś kto może się wypowiedzieć?

• #20 16 Kwi 2014 16:32
    Kasek21
    Poziom 43  

Wszystko wygląda OK. Jeżeli nic niepokojącego się nie dzieje to spokojnie korzystaj.

• #21 17 Kwi 2014 16:16
    pawelr98
    Poziom 34  

Kasek21 napisał:
    Wszystko wygląda OK. Jeżeli nic niepokojącego się nie dzieje to spokojnie korzystaj.

Nie zgodzę się.
    Napięcie Vcore nadal jest poniżej normalnego.

Podaj jakie masz pod tymi opcjami możliwości:
    Long duration power limit
    Short duration power limit
    Primary Lane current limit

• #22 27 Kwi 2014 16:26
    Eleir
    Poziom 10  

Sory, że tak długo ale jedyne co można zrobić w tych białych polach to wpisać daną wartość. Maksymalnie to 1000.

• #23 02 Maj 2014 15:07
    Eleir
    Poziom 10  

Może ktoś się wypowiedzieć?

• #24 02 Maj 2014 15:19
    Kasek21
    Poziom 43  

pawelr98 napisał:
    Napięcie Vcore nadal jest poniżej normalnego.

Jeżeli procesor działa stabilnie to jest OK.

• #25 07 Maj 2014 11:11
    Eleir
    Poziom 10  

Dobra, może się nic nie spali. Dzięki za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME