Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil- zestaw głośnikowy. Jak to włączyć

barthelemy1357 31 Mar 2014 19:25 2286 6
  • #1 31 Mar 2014 19:25
    barthelemy1357
    Poziom 1  

Witam wszystkich!
    Znalazłem za strychu stary zestaw głośnikowy Tonsil ZG10- c/4 z 1981 r. i teraz mam z nim mały problem. Nieszczególnie znam się na elektronice, ale te głośniki wyglądają na porządne i zależy mi na tym, żeby je odpalić, tylko nie wiem jak. Nie mam do nich żadnego kabla i nie mam pojęcia, jak podłączyć te głośniki do wieży. Moje poprzednie głośniki miały wejścia na małe miedziane kable, a w Tonsilach mam tylko coś takiego (załączam zdjęcie). Proszę, powiedzcie, jak to podłączyć
    Z góry dziękuję :D

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 31 Mar 2014 19:58
    zetdeel
    Poziom 38  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Kwi 2014 12:04
    vamolteztujest69
    Poziom 9  

Można pobawić się lutowanie na typowe gniazda DIN które występowały w retro sprzęcie - lecz dla świętego spokoju też dobrym sposobem i tanim jest po prostu wywiercenie (lub dopasowanie) większej dziury i podłączenie nowego terminalu co występują w dzisiejszych głośnikach :
    * http://www.monacor.pl/category/gniazda-i-terminale.html
    do wyboru... do koloru.

1
  • #5 06 Kwi 2014 21:28
    ToJestNick
    Poziom 29  

Kolumny na zdjęciu to prawdopodobnie Zg40C które to miały zawieszenia tekstylne i miały tak zwaną membranę bierną, tam zawieszenia nie wymagają regeneracji po wielu wielu latach.
    Mowa tu o takich kolumnach:

Co do podłączenia, to kup oryginalną wtyczkę, nie niszcz oryginalności kolumn wstawiając jakieś terminale.

0
  • #6 08 Kwi 2014 00:03
    DjMapet
    Poziom 43  

ToJestNick napisał:
    Kolumny na zdjęciu to prawdopodobnie Zg40C które to miały zawieszenia tekstylne i miały tak zwaną membranę bierną

???
    Nie widzę związku z tematem.
    Poza tym zawieszenia tekstylne też z czasem ulegają degradacji.

ZG 10c miałem dawno temu prosto ze sklepu (do Amatora) i jak pamiętam, niskotonowce nie były na zawieszeniach tekstylnych.
    Gniazd DIN a zwłaszcza jakichś tam bananowych ze zworką też nie było - z kolumn bezpośrednio wychodziły kable, więc o oryginalności kolumn autora tematu, można by dyskutować.

Pozdrawiam.

0
  • #7 08 Kwi 2014 00:12
    ToJestNick
    Poziom 29  

Kolego, Zg10C a Zg40C to inne zestawy, zupełnie. Zg40C niektóre miały wyjście właśnie takie jak kolega w temacie.
    Nadmienię też, że ZG40C potrafią naprawdę pięknie zagrać! Ale między nimi a Zg10C nie ma najmniejszego nawet podobieństwa!

Tonsil- zestaw głośnikowy. Jak to włączyć Tonsil- zestaw głośnikowy. Jak to włączyć

0