Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Pioneer GM -3400

31 Mar 2014 20:25 1722 9
  • Poziom 6  
    Witam, zakupiłem wzmacniacz Pioneer'a Gm-3400. Podłączam wszystko i nie ma sygnału. Czytałem tematy związane z tym wzmakiem i podłączaniem go i nadal czegoś nie rozumiem. Otóż warto wspomnieć, że nie mam tej orginalnej 3 pinowej kostki więc zrobiłem to tak :
    Do Powera dałem + z aku
    Do GND dałem - z budy
    Do wejść głośnikowych to normalnie głośniki
    Do czinczy czincze :D
    No i nie miałem tej kostki orginalnej, więc zmodziłem własną i jeden pin podpiąłem do remote a drugi ( środkowy) zwarłem z głównym +..
    Normalnie czerwona dioda się pali, lecz nie ma nic po za tym.
    W innym temacie czytałem, że trzeba zewrzeć masę z masą czincza, ale no jak się pytam !? :P
    Mam nadzieję,ze pomożecie :) "+" czekają :) Pozdrawiam !
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Czerwona dioda nie sygnalizuje przypadkiem "protect" ?
  • Poziom 6  
    Pod nią jest Power :D Więc wydaje mi się, że to chyba od aktywności wzmaka. Nie ma tam diody protect z tego co zauważyłem :/
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Podaj na chinche sygnał "z palca" - w głośnikach powinno być słychać "buczenie".
  • Poziom 6  
    Nie bardzo rozumiem ocb z palca :P Ale masą dotykałem czinczów i słychać było w momencie dotkniecia buczenie w głośnikach :)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    No to wzmacniacz działa. Wygląda na to, że sygnał z radia nie wychodzi.
  • Poziom 6  
    Hm.. W takim bądź razie trzeba walczyć z remote.. No nic jutro jeszcze popatrzę i się okaże :)
  • Poziom 6  
    Tak kolego :) To samo napisałem kilka postów wyżej :) Że nie rozumiem o co z tym chodzi :)
    Co do wzmaka wracam właśnie z garażu i .. nic ! Wszystko podłaczone ok. Sprawdzałem kombinację na kilka sposobów i nic.. zero. Ponad to wziąłem drugi wzmak, który myslałem ,ze jest spalony, ale chyba nie jest bo go podłączam i nie świeci się protect tylko power, ale mi mo to i podłączenia go poprawnie tez nie ma dźwięku.. przy radiu też mam wszystko ok podłączone, wiec ja juz nie wiem.. kable były niedawno kupione, ale wątpię, zeby to one były wadliwe.
  • Poziom 15  
    No tak nie dopatrzyłem..:D Jakie radio? Tańsze przewody rca często mają plastikowy trzpień we wtykach które się ułamują w środku.. Jeśli obydwa wzmacniacze nie grają to albo ubite radio albo przewód.. W dodatku głośnik na telefonie grał bo telefon na wyjście jak by już wzmocnione do zasilania słuchawek. Z radia jest to tylko wyjście z przedwzmacniacza.. Ale coś tam bardzo po cichu powinno być niby słychać.. Zamiast radia na testy można podpiąć telefon, jakieś mp3 albo jakikolwiek inne źródło dźwięku do samego wzmacniacza.. Z tą masą chodzi o to że trzeba pociągnąć kabel z zacisku GND zasilania i podczas prób przymocować ją do obwódki jednej lub dwóch na raz w gniazdach rca.. Bo w oryginale masa sygnałowa była masą z radia.. Ponoć w przewodach z tak zwaną żyłą sterującą nie do końca jest ona przewidziana jako remote a jako dodatkowy przewód właśnie masy miedzy radiem a wzmacniaczem.. Niektóre starsze wzmacniacze miały na ściance od strony rca śrubkę właśnie do przykręcenia tego przewodu.