Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tamron Aspherical obiektyw - przy długich ogniskowych wywala błąd

31 Mar 2014 23:05 1266 5
  • Level 18  
    Witam.Mam problem z obiektywem jak w tytule.Obiektyw Tamron 17-50 2,8 Aspherical,i problem zdecydowanie dotyczy tego obiektywu.Body z innymi obiektywami działa dobrze.Do rzeczy.Obiektyw działa niemal dobrze w prawie całym zakresie.Prawie,bo przy dużych ogniskowych obiektyw wywala błąd.Czy może to być flex od AF?Poproszę o sugestie co może być jeszcze.Obiektyw ostrzy dobrze.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Kupię flex AF do tego obiektywu.Oferty z ceną proszę kierować na priv.Body Canon EOS500D.
  • Level 32  
    Po pierwsze to nie jest ci potrzebny flex AF tylko flex modułu przysłony, a po drugie skoro obiektyw i tak musi być rozebrany to nie zawadzi wcześniej go rozebrać i zlokalizować usterkę. Jeśli nie ma przerw na ścieżkach flexa to może być uszkodzony moduł przysłony, choć z opisu usterki wynika jednak że na 99% będzie to taśma.
  • Level 18  
    Dzięki za poprawienie i pomoc.Obiektyw jest rozebrany i wyczyszczony,i nawet działa..tak samo jak działał.Długie ogniskowe i błąd.W każdym bądź razie nie uszkodziłem go bardziej niż był.Badanie na przewodzenie(przejście)ścieżek miernikiem nie daje nic,być możd ujawnia się tylko w pewnych położeniach taśmy(długie ogniskowe).Na razie nie mam lepszego tropu..więc pozostaje ten.
  • Level 32  
    Niestety badanie przejścia na ścieżkach miernikiem rzadko kiedy daje możliwość zlokalizowania przerwy. W zasadzie jedyna skuteczna metoda to dokładne obejrzenie pracującej części flexa przy silnym punktowym oświetleniu, posługując się lupą o co najmniej 10-krotnym powiększeniu. Trzeba zwracać uwagę na poprzeczne ciemne rysy na miedzianych ścieżkach, sam plastyk rzadko ulega przełamaniu.
  • Level 18  
    To wiem choćby na przykładzie flexów w komórkach lub innym sprzęcie.Niestety nie miałem możliwości technicznych (brak odpowiedniej lupy o silnym powiększeniu,nienadzwyczajne oświetlenie).Obiektyw wyrzucał notorycznie błąd,i w dodatku tylko ten jeden więc wnioskuję iż przyczyna nie leży po stronie aparatu.Inne obiektywy np.Sigma nie powodują takich objawów.Poza tym kiepskie uszczelnienie Tamronów sprawia iż do wnętrza obiektywu łatwo przedostają się kurz i inne zanieczyszczenia.Stąd decyzja o czyszczeniu,a przy okazji chęć jego naprawy.Dość często korzystam z tego obiektywu,więc jest to dla mnie ważne.Dodam tylko iż usterka zaczęła się pojawiać od grudnia ubieglego roku.

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Takl więc ponawiam post.Jeśli ktoś z czytelników forum posiada taśmę flex przysłony do obiektywu Tamron proszę o kontakt na PW.
  • Level 18  
    W okolicy nie mam niestety dobrego serwisu któremu mógłbym zlecić naprawę,więc postanowiłem pobawić się sam..Obiektyw działa,przy okazji przeszedł gruntowne czyszczenie.Przy okazji rada dla tych którzy są na bakier ze śrubokrętem..panowie..mi to zajęło całą noc.Wymagania?Porządek,pamięć,i naprawdę chirurgiczna precyzja.Jeśli nie jesteście pewni ręki,lepiej oddajcie to serwisowi.Temat rozwiązany,zamykam.

Dodano po 18 [sekundy]:

W okolicy nie mam niestety dobrego serwisu któremu mógłbym zlecić naprawę,więc postanowiłem pobawić się sam..Obiektyw działa,przy okazji przeszedł gruntowne czyszczenie.Przy okazji rada dla tych którzy są na bakier ze śrubokrętem..panowie..mi to zajęło całą noc.Wymagania?Porządek,pamięć,i naprawdę chirurgiczna precyzja.Jeśli nie jesteście pewni ręki,lepiej oddajcie to serwisowi.Temat rozwiązany,zamykam.