Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor Panasonic TX 29PN1P, tuner WIWA HD 80 wyszukuje tylko kanały kodowane

31 Mar 2014 21:48 2247 15
  • Poziom 9  
    Witam!

Posiadam telewizor Panasonic, został dokupiony tuner Wiwa HD-80.
    Przez jakiś czas miałam wszystkie dostępne kanały, po jakimś czasie obraz zaczął się zacinać, co uniemożliwiało oglądanie.
    Kliknęłam w opcje wyszukaj programy automatycznie. Zostało wyszukanych tylko 9 kanałów i wszystkie kodowane.

- Antena jest przekręcona w odpowiednią stronę a mimo to nie ma kanałów.
    - Do anteny był podłączany telewizor Samsung posiadający już tuner, również nie wykrywa kanałów
    - zasilacz antenowy jest sprawny
    - Próby były dokonywane na dwóch antenach na dachu i przy żadnej nie udało się wyszukać niekodowanych programów.

Czy ktoś z państwa miał podobny problem i mógłby pomóc ?

Regulamin pkt 3.1.15. [SP5ANJ]
  • Poziom 26  
    Zasilacz antenowy może i sprawny (chociaż świecąca się lampka to żaden dowód) ale co ze wzmacniaczem ?
  • Poziom 9  
    Zasilacz antenowy został wymieniony, natomiast wzmacniacz jest w antenie.

Sąsiad też ma taką samą antenę i ma wszystkie programy.

nie wiem, gdzie leży problem. ..
  • Poziom 26  
    Ale próbowałaś wyszukiwać kanały w swoim tunerze na antenie sąsiada ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    marla22 napisał:
    Zasilacz antenowy został wymieniony, natomiast wzmacniacz jest w antenie.

Sąsiad też ma taką samą antenę i ma wszystkie programy.

nie wiem, gdzie leży problem. ..

To, że wzmacniacz "jest" w antenie nie świadczy o tym, że działa. Kabel też pewnie jest ale czy dobry ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Panowie co ma wspólnego antena, zasilacz czy kabel koncentryczny do odbioru programów kodowanych. :?:

marla22 nic nie napisała czy te kanały kodowane to np. MUX-4 czy może aby te sygnały są z TVK.

Bardzo prosimy aby poinformować Nas o tym :
    - gdzie (lokalizacja) odbieramy te przekazy TV
    - tak naprawdę to co odbieramy
    - czy nie został wymieniony tuner na inny
    Regulamin pkt 3.1.15 i zalecenia w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html .

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    - lokalizacja obiektu nadawczego : Chwaszczyno
    ja mieszkam w Gdyni Chyloni

- telewizor odbiera przy podłączeniu z tunerem 9 kanałów kodowanych, na częstotliwości 570 MHz, pasmo 8 MHz

- posiadam w domu drugi telewizor Samsung, już z wbudowanym tunerem i on też wyszukuje te same kanały.
    - na dachu mam dwie anteny od których odchodzą dwa różne kable, telewizor był podłączany raz do jednej, raz do drugiej , efekt taki sam.

- tuner mam ten sam, niezmieniany
  • Poziom 39  
    Kolego, do nadajnika masz około 7 kilometrów i ty stosujesz wzmacniacz, przy mocy nadajnika 100kW? Bardziej stosownym elementem instalacji byłby tłumik sygnału.
  • Poziom 9  
    wzmacniacz był wyjmowany i nie dawało to rezultatu
  • Poziom 9  
    Okazało się,że to z płytką w antenie coś nie tak, trzeba wymienić.
  • Poziom 43  
    marla22 napisał:
    Okazało się,że to z płytką w antenie coś nie tak, trzeba wymienić.

Wstawić symetryzator antenowy, zasilacz zastąpić zwykłą wtyczką antenową i wyszukać kanały z danego nadajnika ręcznie!.
  • Moderator
    ...
    i nie zapomnij o bardzo porządnym tłumiku!

Za płotem a dokładnie na kominie EC Gdynia masz silny nadajnik MUX4 - 5 kW w pionowej polaryzacji. Bez porządnego tłumika i przyzwoitej anteny potrafiącej skutecznie wyciąć silne sygnały nie przychodzące z Chwaszczyna niewiele zdziałasz....

Chylonia to także dość nieprecyzyjne określenie. W zależności od miejsca z sygnałem Chwaszczyna bywa różnie, są takie rejony (np Mławska, Modlińska, Rozewska) gdzie sygnału z Chwaszczyna w zasadzie nie ma wcale.

A Ty stosujesz wzmacniacz w odległości mniej niż 2 km od silnego nadajnika... Z Komina EC do stacji Gdynia Chylonia jest niecałe 1400 metrów, w tej odległości bez tłumika niczego nie odbierzesz...
  • Poziom 43  
    marla22
    W takich okolicznościach przedstawionych przez kolegę irekr , nie widzę możliwości, byś sama dała radę to zrobić,
    wezwać fachowca z miernikiem i wiedzą.