Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy - wyłamany pin od gniazda SIM - jak naprawić ?

stieg 31 Mar 2014 23:21 3099 2
 • #1 31 Mar 2014 23:21
  stieg
  Poziom 17  

  Witam
  Dostałem telefon samsung galaxy S gt-i9000 od znajomego (wrócił z serwisu, niby cena naprawy przekroczyła wartość telefonu), który ma wyłamany jeden pin od gniazda SIM - przez co nie będzie działać żadna karta SIM - czy ktoś ma jakiś pomysł jak naprawić taką usterkę ? Może da się gdzieś dokupić taką blaszkę - np. gdzieś z odzysku ? Proszę o jakieś wskazówki.
  Znalazłem na pewno brak w jednym pinie - ale jest też również drugie miejsce gdzie prawdopodobnie brakuje styku - zaznaczyłem na zdjęciu poniżej.
  Samsung galaxy - wyłamany pin od gniazda SIM - jak naprawić ?

  Teraz wyszperałem, że jednak tutaj będą występować prawdopodobnie te dwa braki, które zaznaczyłem - myślałem że jakąś blaszkę się dognie + lutownica, ale chyba nie ma co kombinować, tylko zamówić całą płytkę z taśmą np.

  Moderowany przez jever 23:

  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

  0 2
 • #2 01 Kwi 2014 01:39
  subtronic
  Poziom 20  

  stieg napisał:
  Teraz wyszperałem, że jednak tutaj będą występować prawdopodobnie te dwa braki, które zaznaczyłem - myślałem że jakąś blaszkę się dognie + lutownica, ale chyba nie ma co kombinować, tylko zamówić całą płytkę z taśmą

  Oczywiście kolego, gra nie warta przysłowiowej świeczki, tym bardziej, że cały moduł jest wymienialny i dodatkowo jest w śmiesznej cenie.
  Lutowaniem można by było się zająć gdyby np gniazdo było wlutowane bezpośrednio w płytę główną, takie moje zdanie.
  Pozdrawiam.

  0