Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo + subwoofer, zmiana na Yamaha NS-777 czy inne

Tcmmy 01 Kwi 2014 08:41 954 0
    Tcmmy
    Poziom 12  
    Witam,
    Odkąd miałem okazję usłyszeć mini wierzę yamahy (Yamaha PianoCraft MCR-940) nie dawało mi spokoju uczucie ze muszę coś pozmieniać we własnym sprzęcie grającym, już jakiś czas temu w oko mi wpadły kolumny Yamaha NS-777, stylistycznie są wręcz ideałem, niestety nie miałem okazji ich posłuchać. Zakładam jednak ze jeżeli takie małe coś potrafiło przypaść mi do gustu te spore kolumny zrobią na mnie jeszcze lepsze wrażenie. Niestety gdy w końcu mógłbym je kupić, naczytałem się ze nie grają zbyt dobrze jak na swoją cenę ze lepsze są choćby tańsze STX FS-250n.

mój zestaw obecnie:
    Empire Eass 300 (kolumny 3,5 drożne, zbudowane na głośnikach Tesla, ponoć wzorowane na kolumnach Polaris)
    Wzmacniacz Yamaha NATURAL SOUND AX-430 (2x55W RMS)
    Subwoofer Yamaha YST SW300 aktywny

dość budżetowy zestaw, ale jak do tej pory byłem zadowolony bo grał głośno, od teraz chciałbym zrobić zmiany w stronę jakości. Subwoofer chce zostawić. Podejrzewam że najsłabszą stroną sprzętu który posiadam jest wzmacniacz, ale tego chciałbym zmienić w kolejnym kroku a zacząć od kolumn.

Czy kolumny NS-777 są rzeczywiście kiepskie? Jakie inne w cenie około 1500zł były by lepszym wyborem?
    Czy mój wzmacniacz poradzi sobie z NS-777 dopóki go nie zmienię?