Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik uderzeniowy w clio 1.5dCi

09 Kwi 2005 11:59 10361 10
  • Poziom 10  
    Czy ktos orientuje sie gdzie powinien byc czujnik uderzeniowy w clio z 2002r (1.5 dCi). Gdybym mogl liczyc na jakies fotki lub schematy bylbym bardzo zobowiazany. Ponadto - samochod mial wypadek, nie wiem gdzie byl ten czujnik... a jesli go teraz nie ma to czy uda sie uruchomic silnik?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    O ile dobrze pamiętam to w dislach raczej nie stosuje się takiego ustrojstwa, bo niema takiej potrzeby.
  • Poziom 1  
    Nie wiem Jak Clio ale w Launie 1.9 DCI jest z lewej strony komory silnika.
    Po zwarciu przewodow (bez czujnika) silnik dziala normalnie.
    Przez kabelki podczas pracy plynie prad ok. 150 mA - czyli niewiele.
    Kolory przewodow to brazowy i bialy z zielonym paskiem ale to w Lagunie.
  • Poziom 10  
    Jesli takiego czujnika nie ma to nasuwa mi sie pytanie.. skad komputer ma wiedziec zeby odpalic poduszki przy wypadku?
  • Spec od samochodów
    koala_ napisał:
    Jesli takiego czujnika nie ma to nasuwa mi się pytanie.. skad komputer ma wiedziec zeby odpalic poduszki przy wypadku?

Czujnik uderzeniowy silnika nie ma nic do wystrzału poduszek. Poduszki działają na innych czujnikach kolego Koala.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie bedzie w okolicach instalacji elektrycznej pod maską (powinien być w kolorze czerwonym) trzeba go przycisnąć
  • Poziom 10  
    elektryk mi powiedzial, ze ten samochod nie ma takiego czujnika... :(
    Ma ktos jakies fotki ??
  • Poziom 14  
    Czujnik jest na pewno pod maską
    wygląda jak walec z czerwonym gumowym kapturkiem
    napewno znajdziesz
  • Spec od samochodów
    Nie ma czujnika uderzeniowego i sygnał blokujący silnik jest z komputera od poduszek, więc Koala ma rację. W nowych samochodach został czujnik bezwładnościowy usunięty.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam. W mojej clio 1.9d z 98r. taki czujnik znajduje się (patrząc od przodu auta) z prawej strony komory silnika mniej-więcej na wysokości prawego amortyzatora. Jest czarno-biały nakryty czerwonym kapturem.Nie sposób nie zauważyć.Nara.
  • Poziom 2  
    nie orientujecie sie czy w clio I 1.2 1991r. jest taki czujnik ?? z gory dzieki. pozdrawiam