Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd ELKA 804 - Gdzie podłączyć sterowanie funkcjami?

audiotech 01 Kwi 2014 11:21 813 4
  • #1 01 Kwi 2014 11:21
    audiotech
    Poziom 15  

Witajcie.
    Klienta napęd firmy Elka model 80...
    (ostatnia cyfra jest nieczytelna - w domyśle 804) dosyć stary ale sprawny.
    Zaszła konieczność wymiany pilotów bo oryginalne są niedostępne, więc chciałbym wstawić radio Faac Fix ale jest problem z jego podłączeniem do sterowania napędem.
    Konkretnie to że każdy pin w centralce jest do innego ruchu i nie ma tak że podawanie masy na jeden pin bramę otwiera/zatrzymuje/zamyka tylko każda z tych funkcji jest na osobnym pinie.
    Radio jednokanałowe będzie bo klient wolałby jednym przyciskiem w pilocie sterować
    Jak to ugryźć?
    Tutaj na stronie 14 i 15 jest schemat i opis.
    http://www.domo-confort.com/files/2956.pdf

0 4
  • #2 01 Kwi 2014 12:27
    kit_car
    Poziom 11  

Witaj.
    Zajmuję sie zawodowo montażem napędów elka więc chętnie pomoge.
    Zostaw w spokoju oryginalne piny od odbiornika radiowego.
    Zmierz które piny w odbiorniku radiowym FAAC odpiowiadaja za styk przekaźnika NO.
    Tam podłącz masę z centrali ELKI i podaj ją na wejście BT. Będzie działać tak jak chcesz.

Mam tylko pytanie. Dlaczego piszesz że piloty elki sa niedostępnę?? Gdzie pytałeś???

Jeśli potrzebujesz dokumentację w języku angielskim to również posiadam.

0
  • #3 01 Kwi 2014 16:24
    audiotech
    Poziom 15  

Dziękuję Ci serdecznie za dobre chęci.
    W instrukcji w linku wyżej cyt:
    "BT boucleur à 1 pôle touche de commande pour ouverture
    complète
    " , co w tłumaczeniu znaczy
    Przycisk polecenia pełnego otwarcia.
    Inne opisy deklarują zamknięcie oraz uchylenie dla przejścia - furtka.
    Dlatego sądziłem że jest to zagadka, ale spróbuję , podam masę na BT i zobaczę co będzie się działo oprócz samego otwarcia.
    Wieczorem postaram się wrzucić fotki tego napędu, może ta centralka jest inna niż w domyśle 804
    .

Z pilotami jest tak, że klt chce sterowanie też napędu bramy garażowej Chamberlain i dlatego na łatwiznę będą obce radia i zapinanie mas.
    Docelowo jeden przycisk obsługuje bramę posesji, drugi zaś bramę garażu.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Kwi 2014 16:54
    kit_car
    Poziom 11  

We wszystkich centralach ELKA sygnał BT działą na zasadzie: otwórz-stop-zamknij-stop i tak w kółko, w pętli. Odpowiada to logice EP w systemie FAAC.
    Otwarcie częściowe to BTG.
    W razie pytań wal śmiało, chętnie pomogę.
    Elka ma też odbiorniki radiowe zewnętrzne kilku kanałowe więc połączyć to ze sterowaniem garażu to nie problem :-) Tylko ELKA jest... DROGA. Niedawno byłem w tej firmie na szkoleniu i już wiem skąd się bierze cena ;-)

0
  • #5 01 Kwi 2014 22:58
    audiotech
    Poziom 15  

Dzięki.
    Zapoznając się z tym napędem szybko stwierdziłem że to solidna konstrukcja sprzed 10 lat i jeszcze działa.
    Podziękowanko poszło.

0