Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH SGI4-7M05EU/17 - Silent Comfort zmywarka się zacina / zapycha cyklicznie

01 Kwi 2014 11:37 1083 2
  • Poziom 8  
    Od ponad roku mamy problem ze zmywarką.
    Zacina nam się na 1 minucie...tzn jest tryb mycia potem płukania.. płucze nie przeskakując na tryb suszenia i trwa to tak do czasu aż na wyświetlaczu pojawi się 1 minuta. Aby wyłączyć cykl muszę go zrestartować.

3 razy już zmywarka była rozbierana i czyszczona przez nas. Jest dobrze jakieć 2-3 miesiace potem znowu się zacina.

Czy jest jakaś metoda aby to na dłużej naprawić?? Ostatni czyszczenie mieliśmy przed Bożym Narodzeniem i dziś znowu się zacięła.

Raz na 2 tygodnie puszczam pusty cykl z płynem czyszczącym. Ostatni taki cykl był 3 dni termu a mimo to nic nie pomogło.
    W grudniu przy czyszczeniu cały układ wydawał się czysty ( nie tak jak za pierwszym razem). Po przeczyszczeniu było wszystko ok.
  • Poziom 13  
    Nie wiem czy moja wypowiedź pomoże - miałem w/w podobny problem z moją zmywarką Electrolux - wadliwe u mnie były kondensatory w elektronice - po ich wymianie zmywarka działa prawidłowo
  • Poziom 37  
    Podstawa jak się zapycha to wiedzieć co się zapycha i trzeba się zastanowić dlaczego dana rzecz się zapycha. Jeżeli zmywarka się zacina na ostatniej minucie to najczęściej czegoś nie mogła zrobić np nie zagrzała wody wtedy też zatrzyma się na 1 minucie.