Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Thunder Germany 3,7 kw - Spalone uzwojenia na stojanie

01 Kwi 2014 12:10 2694 2
  • Poziom 15  
    Agregat jak w temacie kilka miesięcy temu naprawiłem go z pomocą forum Link (urwał się popychacz zaworów).
    Bardzo ładnie działał ale coś mnie podkusiło i trochę za bardzo go obciążyłem piłą elektryczną, zaczął dziwnie hałasować napięcie wyjściowe spadło do ok 70V, po ostygnięcie i odpaleniu jeszcze raz po minucie-dwóch zaczął wydobywać się dymek ze stojana. Po rozebraniu i wyciągnięciu stojana widzę, że jest delikatnie w środku "poobcierany" na kilku rowkach i na tych samych rowkach widać, że poprzypalana jest izolacja. Zaniosłem do przewinięcia ale gość powiedział że nie opłaca się, ponieważ z jego doświadczenia wynika, że jak jest poocierany to raczej nie będzie się wzbudzał.
    Mam pytanie.

1 Czy faktycznie nie opłaca się przewijać tego stojana?
    2 Gdzie można kupić taki stojan aby być pewny, że użyto miedzi a nie aluminium (stojan wysokość 85cm)?
    3 Jak sprawdzić czy wirnik się nie uszkodził
    4 Na wirniku są dwa małe wklejone prostokątne magnesy, jeden z nich jest w połowie pęknięty, czy trzeba to wymienić czy może tak zostać

Trochę szkoda mi tego agregatu bo wcześniej włożyłem sporo swojej pracę aby uruchomić część silnika spalinowego więc z góry dziękuję za wszelkie rady.
  • Poziom 14  
    Witam,zajrzyj na stronę allegro tam poszukasz stojan , i raczej 85mm a nie 85cm, jakieś dwa miesiące kupiłem stojan do agregatu , spokojnie poszukasz jak sobie nie poradzisz to daj jakieś zdjęcia wymiary to coś zaradzimy , sprawdź jeszcze to miejsce poobcierane tak nie może być coś się wyrobiło łożysko.
  • Poziom 15  
    Dzięki za zainteresowanie.

Generator naprawiłem.
    Z tymi 85cm to oczywiście literówka miało być mm.
    Stojan kupiłem na alle... 250zł (podobno miedź), oprócz uzwojeń na stojanie padł też mostek prostowniczy KBPC 3510 (7zł lokalnie).

Generator działa bardzo ładnie od pierwszego uruchomienia po zmianie stojana, na razie stojan o nic nie trze, łożysko raczej luzów nie ma.

Może się komuś przyda:
    Rezystancja uzwojenia na wirniku to 46,6 ohm
    Rezystancja uzwojenia stojana
    - czerwone (główne zasilanie) to 3 ohm
    - czarne (zasilanie 12V - do mostka prostowniczego) 0,4 ohm
    - białe (kostka 4 pinowa do regulatora) 0,3 ohm
    - niebieskie (kostka 4 pinowa do regulatora) 3,9 ohm

Zastanawiam się tylko nad tym pękniętym magnesem na wirniku ale na razie to zostawię generator działa po kilka godzin dzienne od 3 dni więc chyba jest ok
    Agregat Thunder Germany 3,7 kw - Spalone uzwojenia na stojanie