Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowiednie połączenie sieci 2xneostrada 3xRouterboard 22 laptopy

01 Kwi 2014 13:30 768 3
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich, od dłuższego czasu korzystam z encyklopedii wiedzy jaka jest elektroda:) Dzisiaj jednak nastał dzień w którym nie mogę sobie pozwolić na rozwiązywanie problemów "metodą prób i błędów". Dostałem polecenie od szefa dotyczące modyfikacji sieci. Sprzęt w firmie:

  2 routery neostrady z wifi.
  3 switche Routerboard 1100 x2AH
  na ten moment 22 laptopy działające w sieci

  Obecnie wszystko podłączone jest na kablu prostym (nie krosowanym)
  Moje zadanie polega na wykorzystaniu możliwości sieci (z tego co się dowiedziałem na ten monet jest to jakieś 80%). Niestety firma która tworzyła tą sieć nie zostawiła po sobie schematu sieci.

  Szef wspominał że trzeba te kable przerobić na krosowane. Doczytałem że kable krosowane stosuje się do łączenia urządzeń tego samego typu tj. komputer - komputer, switch- switch.

  W takim wypadku czy mój tok rozumowania jest odpowiedni:

  1. przerobić należy kable switch - switch?
  2. czy kabel router_neostrada -> switch też.

  Bardzo proszę o wyrozumiałość. Jeśli czegoś istotnego nie dopisałem to proszę o inf. W sieci jest jakiś problem z drukarkami wifi. Strasznie długi czas oczekiwania do druku. Komunikacja jest ok, sterowniki zainstalowane, windows widzi je bez najmniejszego problemu. Łączy i podaje informację że sprzęt działa tak jak powinien. Drukarka udostępniona działa bez najmniejszych problemów, to samo na kabelku.

  Pozdrawiam:)
 • Poziom 27  
  Kable krosowane stosowało się dawno temu kiedy nie wszystkie urządzenia wspierały Auto MDI-MDIX.
  Drukarki drukują powoli bo brakuje im czcionek i mają problem z przetwarzaniem dokumentu do druku.
 • Poziom 2  
  dziękuję za odpowiedź, czy jest jakieś rozwiązanie na te czcionki? Dziwna sprawa z tym. Mam rozumieć że jeśli drukarka jest podłączona przez kabel lub na zasadzie udostępnienia na innym PC to wysyła razem z zadaniem odpowiednią czcionkę?
 • Poziom 27  
  Można próbować różnych sterowników, konfiguracji bufora wydruku. Ja mam tak z HP1200, niektóre PDF 1 strona potrafią w buforze wydruku zajmować 3-4Mb, i samo przesłanie ich do drukarki jest koszmarnie czasochłonne w porównaniu z czasem druku.