Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6700 - TPM/cmos

NexciaK 01 Kwi 2014 15:17 1296 11
  • #1 01 Kwi 2014 15:17
    NexciaK
    Poziom 5  

Witam. Mam problem z w/w laptopem.
    Otoz nie czyta dysku.
    W biosie pokazuje no IDE devices.
    Przy uruchamianiu wyskakuje mi problem TMP, z tego co wyczytalem w internecie jest to pewne zabezpieczenie BIOS'u. Caly problem w tym ze nie mam pojecia jak sobie z tym poradzic. Wyczytalem ze trzeba zresetowac BIOS zworka CMOS, ale nie mam pojecia gdzie ona sie znajduje, a w internecie jakos nie moge tego znalezc. Wiec pojawia sie pytanie.
    Gdzie jest ta zworka i jakie sa szanse ze to wystarczy? Bo raczej bez stacji lutowniczej nie mam co probowac wymienic tego ukladu ;)

• #2 01 Kwi 2014 15:36
    Lakrim
    Poziom 13  

Laptopy nie mają zworek do resetu BIOSu.

• #4 01 Kwi 2014 16:16
    opelr
    Poziom 29  

Wyciągnij baterie cmos, jest pod klapką z pamięciami koło wifi.
    Podaj dokładny model/service tag

• #5 01 Kwi 2014 16:21
    Johnycompl
    Poziom 13  

Zewrzyj piny w batt RTC ( bez bateri) i włącz laptopa, przywrocisz fabryczne i powinno sciagnąć hasła zapisane w bios.

• #6 01 Kwi 2014 16:23
    BANANvanDYK
    Poziom 37  

Dv6000 nie mają modułu szyfrującego TPM, moduł TPM mają wyłącznie modele biznesowe.
    Nie jestem pewien, ale na płycie powinny być dwa trójkąciki, które trzeba zewrzeć. Dostęp do nich po odkręceniu górnej części obudowy, czyli 75% rozkręcenia całego laptopa.
    Stary sposób: wyjęcie baterii CMOS (uważać aby nie uszkodzić gniazda), wyjąć baterię laptopa, odłączyć zasilacz, wcisnąć przycisk zasilania na ok. 5 sekund, odczekać ok. 15 minut.

• #7 01 Kwi 2014 16:42
    NexciaK
    Poziom 5  

Sposob z wyjeciem baterii BIOS, zasialacz i baterii laptopa, a nastepnie wcisniecie przycisku wykonany.
    Service tag dv6824eo (O ile o to chodzi)
    A co do zwarcia pinow w batt RTC nie wiem o ktore piny chodzi ;(

• #8 01 Kwi 2014 17:29
    boro1234567
    Spec od komputerów

NexciaK napisał:

A co do zwarcia pinow w batt RTC nie wiem o ktore piny chodzi ;(

Piny w koszyczku baterii, oczywiście wyjęta bateria i zasilanie odłączone.

• #9 01 Kwi 2014 21:36
    BANANvanDYK
    Poziom 37  

Hmm, a co z diodą włączoną w szereg zaraz za gniazdem baterii i kondensatorami znajdującymi się za tą diodą? Mogą rozładowywać się jeszcze kilka minut, pomimo zwartych zacisków baterii.

• #10 01 Kwi 2014 22:09
    lukasrz
    Poziom 18  

Watpie zeby prad z kondensatora jakie tam sa dal rade dluzej niz pare sekund podtrzymać pamiec. Zewrzec trzeva + z - w gniezdzie baterii

• #11 01 Kwi 2014 23:47
    NexciaK
    Poziom 5  

Wszystkie te sposoby nic nie daly, a blad jest nadal. Ma ktos jakies inne pomysly?

• #12 01 Kwi 2014 23:58
    opelr
    Poziom 29  

Bo niewiele dadzą, masz uszkodzony MCP67, nie naprawisz tego, znaczy możesz rozebrać podgrzać winowajcę, pobawić się i wyrzucić, albo do tej obudowy wsadzić inną płytę główną np. na G6150 albo intela, inwestycja koło 400-550zł, drogo ale cieszysz sie w pełni sprawnym i bezawaryjnym lapkiem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME