Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

audi a4 b6 awx - wentylator ch這dnicy pracuje ca造 czas

01 Kwi 2014 15:23 7878 4
  • Poziom 9  
    Witam

Mianowicie mam taki problem ze swoim audi A4 B6 rok 2001 z silnikiem 1.9 tdi AWX. Ot騜 wczoraj na trasie zauwa篡貫m 瞠 temperatura p造nu ch這dniczego oscyluje w granicy 60 stopni Celsjusza. Zauwa篡貫m 瞠 jest to spowodowane ci庵陰 prac wentylatora ch這dnicy nawet zaraz po starcie gdy silnik jest zimny. Sprawdzi貫m temperatur za pomog VAGa no i warto軼i wysy豉ne do ecu oraz licznika zgadzaj si przez to wykluczam raczej problem tego czujnika temperatury. Kto mo瞠 si spotka z podobnym problemem i mo瞠 pom鏂?
    p.s Wyczyta貫m 瞠 podobno te silniki tak maj 瞠 ci庵le pracuje wentylator ch這dnicy, tylko 瞠 z tak ma陰 si陰 瞠 mo積a go r瘯 zatrzyma (czego raczej nie chce pr鏏owa ;p ) kto mo瞠 potwierdzi t informacj? Czy mo積a uzna 瞠 to wina termostatu?
  • Admin grupy Samochody
    Termostat winny.Wymieni.
  • Poziom 10  
    Witam. Mam identyczny problem w passacie b5 przed liftem. 1.9 afn 110km. Temperatura p造nu nigdy niedojdzie do 90st a w豉軼iwie to ona nawet sie nieporuszy niezale積ie od d逝go軼i trasy. Termostat wymieniony bo pierwsze podejrzenie pad這 na niego. Czy to raczej chodzi o czujnik temp p造nu ch這dzacego?
  • Poziom 9  
    A wi璚 prawda 瞠 wentylator pracuje ca造 czas ;p a wi璚 dla pewno軼i zrobi貫m jeszcze jeden test, a mianowicie mia貫m do przejechania niedu膨 tras wczoraj wieczorem, po powrocie od razu wpi掖em kabel vag i sprawdzi貫m w grupie 01 (engine) parametry z grupy 007 oraz z grupy 17 Instruments parametry z grupy 003. Okaza這 si 瞠 o ile na zimnym silniku (lub te do jakie tam temperatury oko這 60 stopni) wskazania by造 poprawne to p騧niej czujnik temperatury zacz掖 k豉ma, do ECU trafia豉 informacja z poprawn temperatur, czyli wtedy by這 80 stopni a do licznika oko這 60. Tak wi璚 zamierzam jeszcze w tym tygodniu naprawi t usterk, wymieni czujnik i dam zna czy zadzia豉這 :)

A poza tym do objaw闚 mog zaliczy to 瞠 oko這 3 minuty po starcie temperatura na wska幡iku ros豉 prawid這wo do pewnego momentu a p騧niej nagle spada豉. To tak na przysz這嗆 dla innych. Tak wi璚 kolega matteusz662 te mo瞠 zrobi podobny test do mojego, mo瞠 przyczyna jest identyczna ;) Poza tym jak m闚isz 瞠 w og鏊e nie rusza Tobie temperatura to r闚nie za pomoc kabla i programu vag com w grupie 17 Instruments zr鏏 test dzia豉nia licznika i je郵i nie poruszy si wska幡ik temperatury to znaczy 瞠 tam jest problem.
  • Poziom 10  
    Z ch璚i:-) Tylko 瞠 auto nie moje tylko kumpla i brak kabla i vag do tej operacji:-)