Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 4 - zaciely sie prawe tylnie drzwi

bysioq 01 Apr 2014 15:59 6477 5
    bysioq
    Level 1  
    witam mam problem nie otwieraja sie tylne prawe drzwi w golfie 4 , zaden bład nie wyskakuje, centralny chodzi widac jak guzik idzie w dol i gore , szyba elektryczna tylnia dziala ,pukanie w drzwi ani ciagniecie z zew i wewna na raz nie pomaga wiec co to moze byc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    cezars65
    Level 24  
    Usterka mechaniczna zamka ..... może wychaczyło się któreś z cięgieł. Spróbuj zdemontować od środka tapicerkę to może ułatwi to dojście do zamka.
    toku74
    Level 31  
    Tapicerki raczej nie zdejmie. Musi najpierw otworzyć furtkę. Obejrzyj dokładnie drugie tylne drzwi i zobacz jak blokuje się rygiel /nie pamiętam jak tam dokładnie do wygląda/. Zdejmij część uszczelki drzwi /pomiędzy nadwoziem a drzwiami/ na wysokości zamka. Cienkim śrubokrętem naciśnij blokadę rygla to powinny się otworzyć. Wydaje mi się, że u Ciebie problem będzie z klamką zewnętrzną i jej połączeniem z zamkiem /linka z regulacją/. Więc najpierw zdemuntuj klamkę /odczep linkę/ i zobacz czy da się otworzyć od wewnątrz. Co nie zmienia faktu, że do demontażu klamki zewnętrznej i tak musisz mieć otwarte drzwi.
    esteban123
    Level 20  
    tam jest pneumatyczny centralny?
    milejow
    Level 43  
    W żadnej czwórce nie ma pneumatyka.Poćwicz na lewych drzwiach, jak radzi Toku, da się odblokować drutem, trzeba odpowiednio trafić w zapadkę pod ryglem.
    michalminor
    Level 1  
    toku74 wrote:
    Tapicerki raczej nie zdejmie. Musi najpierw otworzyć furtkę. Obejrzyj dokładnie drugie tylne drzwi i zobacz jak blokuje się rygiel /nie pamiętam jak tam dokładnie do wygląda/. Zdejmij część uszczelki drzwi /pomiędzy nadwoziem a drzwiami/ na wysokości zamka. Cienkim śrubokrętem naciśnij blokadę rygla to powinny się otworzyć. Wydaje mi się, że u Ciebie problem będzie z klamką zewnętrzną i jej połączeniem z zamkiem /linka z regulacją/. Więc najpierw zdemuntuj klamkę /odczep linkę/ i zobacz czy da się otworzyć od wewnątrz. Co nie zmienia faktu, że do demontażu klamki zewnętrznej i tak musisz mieć otwarte drzwi.

Cześć,
    Ja mam podobny problem. Na początku otwierałem z centralnego i tylne prawe drzwi się nie otwierały (bolec nie podnosił się - chyba, że miał dobry moment i mu się chciało). Mogłem wtedy otworzyć od środka. Od wczoraj nie mogę w ogóle tych drzwi otworzyć. Ciągnę za klamkę zewn - i nic - stukanie także nie pomaga. Ciągnę za klamkę zewn to bolec się podnosi - drzwi oczywiście się nie otwierają - jak puszczam to bolec opada.
    Czy także mam próbować z tą uszczelką i śrubokrętem - aby otworzyć te drzwi czy macie Panowie jakiś inny pomysł ? Szyba się otwiera.
    Golf 4 kombi z 2004 roku.

Dodano po 1 [minuty]:

toku74 wrote:

Cześć,
    Ja mam podobny problem. Na początku otwierałem z centralnego i tylne prawe drzwi się nie otwierały (bolec nie podnosił się - chyba, że miał dobry moment i mu się chciało). Mogłem wtedy otworzyć od środka. Od wczoraj nie mogę w ogóle tych drzwi otworzyć. Ciągnę za klamkę zewn - i nic - stukanie także nie pomaga. Ciągnę za klamkę wewn to bolec się podnosi - drzwi oczywiście się nie otwierają - jak puszczam to bolec opada.
    Czy także mam próbować z tą uszczelką i śrubokrętem - aby otworzyć te drzwi czy macie Panowie jakiś inny pomysł ? Szyba się otwiera.
    Golf 4 kombi z 2004 roku.