Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vito 112 - Re: Vito 112 CDI szpilki zamiast śrub do wtryskiwaczy ?

DawiDD 01 Apr 2014 17:29 3912 7
    DawiDD
    Level 28  
    Witam
    Przy okazji wymiany wtryskiwaczy myślałem żeby zmienić śruby na szpilki i na nie nakrętki. Zapobiegło by to urwaniu śruby w przyszłości. Szukałem hartowanych śrub 10.2 m6 z pełnym gwintem i uciąć końcówkę, ale takich długich raczej nie dostane.
    Ale zamiast tego można by kupić pręt gwintowany 8.8 i go pociąć na 9cm. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Raz mi się już urwała śruba przy wyciąganiu wtryskiwacza i miałem parę dni z głowy przy naprawie
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Dziarski Hank
    Level 31  
    Bo te śruby za każdym razem daje się nowe i dokręca określoną siłą. Jak skręcisz na starą, to masz taki efekt.
    DawiDD
    Level 28  
    jak wtrysk dostanie przedmuchu i wszystko jest zaklejone czarna smołą to wtedy sie i śruba może ukręcić - stad mój pomysl
    Dziarski Hank
    Level 31  
    Nowa podkładka pod wtrysk dana ? Gniazdo wtryskiwacza oczyszczone na błysk ? Wtrysk posmarowany spec-pastą ? Nowe "widełki" mocujące wtryskiwacz ?

Jeszcze nie spotkałem się z opisanym przez Ciebie problemem. Jak zrobi się zgodnie ze sztuką, to nic takiego nie ma miejsca
    DawiDD
    Level 28  
    Jeśli chodzi o nowa podkładkę, nowa śrubę to sie zgodzę - ale po co nowe widełki? Zbędne nabijanie kosztów. Co do spotkania sie z taka usterka - mercedesy maja ta przypadlosc bardzo czesto
    trans-serwis
    Level 39  
    DawiDD wrote:
    mercedesy maja ta przypadlosc bardzo czesto
    Którą przypadłość mają bardzo często?Przedmuchy pod wtryskami czy urwane śruby? Jeżeli gniazdo jest czyste i równe, nowa podkładka miedziana, nowe widełki i nowa śruba skręcona odpowiednim momentem to nie dzieje siię nic takiego jak opisujesz.
    DawiDD
    Level 28  
    dobra nie ważne - pytanie dotyczyło szpilek zamiast śrub. Czy twardość materiału na szpilkę 8.8 starczy?
    trans-serwis
    Level 39  
    DawiDD wrote:
    dobra nie ważne - pytanie dotyczyło szpilek zamiast śrub
    Moim zdaniem nic ci to nie da poza problemem przy wyciąganiu tego wtryskiwacza.