Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gramofonu pod wejście uniwersalne

mihauhau 01 Kwi 2014 19:26 1323 7
  • #1 01 Kwi 2014 19:26
    mihauhau
    Poziom 2  

Witam, planuje zakupić gramofon DENON GT-300 i tutaj pojawia się mój problem, gdyż w opisie aukcji jest napisane, że został on sprawdzony tylko na sucho, oraz po podłączeniu go do wzmacniacza na wejście uniwersalne. Gramofon po podłączeniu do owego wejścia grał cicho. Tu pojawia się moje pytanie, czy po tym opisie wydaję się, że gramofon jest w pełni sprawny? Takie zachowanie jest normalne?

0 7
  • Pomocny post
    #2 01 Kwi 2014 19:35
    Robert B
    Poziom 43  

Potrzebujesz przedwzmacniacza.
    http://www.audiostereo.pl/gramofon-denon-gt-300_70590.html

0
  • #3 01 Kwi 2014 19:37
    mihauhau
    Poziom 2  

a jeśli posiadam wejście na gramofon magnetyczny to nie potrzebuje?

0
  • Pomocny post
    #4 01 Kwi 2014 19:40
    vodiczka
    Poziom 42  

mihauhau napisał:
    Gramofon po podłączeniu do owego wejścia grał cicho. Tu pojawia się moje pytanie, czy po tym opisie wydaję się, że gramofon jest w pełni sprawny?
    Po tym opisie widać że sygnał z wkładki przechodzi do wzmacniacza, gra cicho bo wkładki magnetyczne potrzebują specjalnego wejścia lub przedwzmacniacza. Nic nie wiadomo o stopniu zużycia igły, oporach ramienia, stabilności obrotów talerza i paru innych rzeczach :)

0
  • #5 01 Kwi 2014 19:46
    Robert B
    Poziom 43  

mihauhau napisał:
    po podłączeniu go do wzmacniacza na wejście uniwersalne. Gramofon po podłączeniu do owego wejścia grał cicho.

mihauhau napisał:

A jeśli byłbyś uprzejmy sam to sprawdzić?

0
  • #6 01 Kwi 2014 19:54
    mihauhau
    Poziom 2  

niestety ktoś mnie ubiegł i kupił ten gramofon :/ nie wiem czy na miejscu jest zakładać kolejny temat więc zapytam także tu o Państwa opinie, gdyż widzę, że mam do czynienia z doświadczonymi słuchaczami :) poszukuje jakiegoś gramofonu do około 300zł, posiadam wzmacniacz Unitra Cariolan 302M, który posiada wejście na gramofon magnetyczny. Na allegro ciężko znaleźć coś właśnie za 300zł z marki Denon czy Unitra, gdyż albo jest to kwota bagatelnie niska lub ogromna. Mniej więcej w połowie plasuje się Unitra Artur, lecz nic o nim nie wiem gdyż jestem kompletnie zielony i dopiero zaczynam swoją przygodę z winylami :)

Robert B napisał:
    mihauhau napisał:
    po podłączeniu go do wzmacniacza na wejście uniwersalne. Gramofon po podłączeniu do owego wejścia grał cicho.

mihauhau napisał:

A jeśli byłbyś uprzejmy sam to sprawdzić?

Niestety się nie zrozumieliśmy gdyż ja nie posiadam tego gramofonu tylko zacytowałem słowa sprzedawcy :)

1
  • #7 01 Kwi 2014 20:08
    vodiczka
    Poziom 42  

Artur nie jest na wkładkę magnetyczną tylko piezoelektryczną; UF-50 lub Uf-70. Jeżeli decydujesz się na gramofon Foniki to możesz trafić coś dobrego nawet za 150 PLN.
    Gdybyś potrzebował nową wkładkę pisz na PW.

0
  • #8 01 Kwi 2014 21:16
    Robert B
    Poziom 43  

Może tu coś znajdziesz?
    http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=2416

0