Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trzeszczące głośniki tannoy613 na wzmacniaczach nad c370 i rotel rc971-rb971

marcocx 01 Kwi 2014 20:28 996 4
  • #1 01 Kwi 2014 20:28
    marcocx
    Poziom 2  

Witam i chciałbym bardzo prosić o pomoc ,mianowicie mam następujący problem 3 różne wzmacniacze nad c370, Marantz 2230 oraz rotel rc971-rb971 ,do tego 2 zestawy kolumn mission753 i tannoy613. Na początku był zestaw rotel i kolumny tannoy i wszystko grało pięknie następnie doszły kolumny mission i też wszystko grało ,potem dokupiony został wzmacniacz marantz i wszystko było ok, teraz przybył wzmacniacz Nad (w międzyczasie wszystko zostało rozpięte był remont domu ) po ponownym podłączeniu kolumny mission grają ze wzmacniaczem nad i dwoma pozostałymi , kolumny tannoy trzeszczą na wzmacniaczu nad a na wzmacniaczu rotela baczą ale grają normalnie z marantz-em. Zmiana kabli i wyjść we wzmacniaczach nie daje żadnych zmian co może być przyczyną tego że kolumny tannoy przestały grać normalnie ze wzmacniaczem rotela i nie chcą grać normalnie ze wzmacniaczem Nad?
    Bardzo proszę o jakieś porady pomysły co może być przyczyną takiego stanu dziękuję.

Po odsłuchaniu dziś jeszcze paru cd usłyszałem że to trzeszczenie (pierdzenie) nie jest cały czas,mam wrażenie że im więcej basów tym wiecej zniekształceń

np . Stare kawałki Roda Stewart-a jest prawie ok Katie Melua nie da się słuchać.
    Sprawdziłem też wszystko dziś na wzmacniaczu Marantz pm4000 I wszystko zagrało czysto.

ps.
    przepraszam za błędy ale nie jestem polonistą

• #2 02 Kwi 2014 13:49
    bratyslaw
    Poziom 23  

Może problem nie leży we współpracy tych Tannoy'ów z konkretnym wzmacniaczem, tylko w nich samych. Kolumny mają swoje lata, dlatego przyjrzyj się zawieszeniom głośników, skoro jest "pierdzenie" to one są tu najbardziej podejrzane. Ew. "dostały w palnik" i uszkodzone są cewki głośników.

• #3 02 Kwi 2014 14:29
    dominator8
    Poziom 20  

Witam. Sprawdź czy głośniki niskotonowe przy nacisku manualnym nie trzeszczą?? Bo z tego co piszesz (remont), istniała możliwość by wskutek pyłu szczelina cewek została zabrudzona - cewka, któregoś z nich może ocierać o jakiś paproch itp.

• #4 02 Kwi 2014 16:07
    marcocx
    Poziom 2  

W palnik raczej nie dostały mam je około 10 lat I nie słucham bardzo głośno żadnej muzyki a na czas remontu były wyniesione do innego pomieszczenia I zakryte.
    głośniki przy nacisku ręcznym pracuja normalnie.
    I wydaje mi się że jeśli są uszkodzone głośniki to będą grały źle z każdym wzmacniaczem a nie wybiórczo

• #5 12 Maj 2014 19:22
    marcocx
    Poziom 2  

kolumny sprzedane temat zamkniety
    dzięki za pomoc

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo