Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet ZENITHINK ZT-180 pomoc w uruchomieniu

02 Kwi 2014 07:00 1602 2
 • Poziom 15  
  Tablet jak w temacie.
  Czy ktoś z użytkowników miał do czynienia z takim wynalazkiem
  opis tutaj http://www.slatedroid.com/wiki/index.php?title=Wiki:ZT-180_FAQ Tablet się nie uruchamia, brak reakcji na reset, brak możliwości wgrania ROM'a poprzez kartę pamięci.
  Czy jest możliwość sprawdzenia tego sprzętu w jakiś sposób? np. programator JDM?
  Jeżeli tak to proszę o jakieś podpowiedzi, na tabletach się nie znam ale elektronika i programowanie układów nie jest mi obca, coś tam potrafię . Wiem że to tandetna chińszczyzna, ale może da się to jakoś uruchomić, dzieciaki miały by się czym bawić.
  Troszkę szkoda wywalić do śmieci, Płyta główna jest taka jak ta pierwsza na Wiki Ruby PCB (ZT_Bx) while the newer ones uses a Jade PCB (ZT_Gx).

  edit.do moderatora pomyłka z mojej strony przy zmianie tematu, sorki
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 15  
  Widzę że po powrocie ze szpitala nic się nie zmieniło. Szkoda.
 • Poziom 15  
  A więc tak, zasięgnąłem trochę informacji i co się okazało.
  Właściciel zapragnął uaktualnić Androida w w/w urządzeniu, więc przegrał na kartę pamięci pliki (jakie nie wiem ale pewnie złe skoro teraz jest jak jest) podczas procesu uaktualnienie coś podobno poszło nie tak, trudno wywnioskować z chaotycznego opisu, mówił, że zatrzymało się w pewnym momencie i tyle, już nie dociekałem. Zobaczę może sam ekran do czegoś wykorzystam, ale narazie mam w planie nad tym jeszcze popracować.
  Po otwarciu obudowy okazało się, iż taśma od lcd jest można powiedzieć przyklejona na stałe więc już tutaj moje spostrzeżenie że już ktoś wcześniej się tym bawił, dalej pęknięta cewka na płycie głównej - ona może powodować brak obrazu - to tylko mój domysł.
  Cóż muszę się zabrać narazie do wykonania programatora JTAG.
  Tablet ZENITHINK ZT-180 pomoc w uruchomieniu
  W tej chwili sytuacja wygląda tak: po przytrzymaniu przycisku ON/OFF świeci tylko dioda na czerwono, po podłączeniu ładowarki dioda zmienia kolor na niebieski - ładowanie działa, brak jest obrazu, nic w tej chwili się nie wyświetla. Po przytrzymaniu około 10 sekund przycisku ON/OFF tablet się wyłącza czyli dioda gaśnie.
  Po podłączeniu do komputera w/w tablet nie jest wykrywany przez system (próby na win7 32bit-64bit ultimate, XPSP3 profesional 32 bit, oraz tablet oddany do dwóch serwisów GSM).
  A i jeszcze jedno na obudowie tylnej firma VORDON, serwis jest gdzieś lub był w starym województwie przemyskim ale narazie się nie kontaktowałem, a teraz nawet nie mogę ich znaleźć hehe ciekawe.