Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa HP6515 - czy taka zmiana coś da?

02 Kwi 2014 08:27 1338 14
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    już przy samej zmianie hdd poczujesz różnicę, i ja na twoim miejscu zacząłbym od niego z innymi podzespołami bym się wstrzymał, nie napisałeś o budżecie jaki masz przeznaczony na ten cel, przy win7 64bit możesz RAM-u dołożyć z powodzeniem więcej tyle ile Ci obsłuży płyta główna tylko na 8GB HDD siódemki nie postawisz.
    Sam zobacz katalogi users i systemowy windows, bez program files(86), program files i niezbędnej reszty.
    Rozbudowa HP6515 - czy taka zmiana coś da?
  • Poziom 31  
    Dysk proponuję ok. 60GB żeby zainstalować system i programy - sam WIN7 to jakieś 15GB. Pamięć też możesz wstawić 800MHz - różnicy w cenie raczej nie ma a to zawsze trochę szybsza pamięć.

Wymiana dysku znacznie przyśpieszy uruchamianie komputera. Co do pamięci i procesora to przyspieszenie powinno wynieść jakieś 15%
  • Poziom 15  
    Pan Szyszka napisał:
    sam WIN7 to jakieś 15GB
    przy instalacji tak, a później? widziałeś mój screen?
    Czyli bierz tą 500-kę, podziel na partycje, proponuję 100GB system, reszta wg. uznania
  • Poziom 15  
    szmulak.r napisał:
    Pamięć ram mam za darmo od kuzyna z serwisu więc mogą być takie jak napisałem. Płyta obsługuje w tym biosie co mam (najnowszy) 4GB DDR2 667

to zapełnij wszystkie sloty i postaw kuzynowi 2 piwa za procesor
  • Poziom 15  
    daj sobie spokój z XP nie będzie już wspierany przez Microsoft, a siódemkę można w bardzo łatwy sposób skonfigurować aby wyglądała i działała jak XP, wiem że wkurzają zabezpieczenia systemu, to jest właśnie dla użytkowników mniej doświadczonych, w zabezpieczeniach później ustawisz sobie suwak na samym dole i nie będzie denerwujących komunikatów
  • Poziom 15  
    Odpowiem Ci w ten sposób, pseeudo zapora owszem jest w XP w win7 jest już różnica w działaniu, ja najchętniej używałbym win98 ale....
    Teraz tak decyzję twoją szanuję ale się z nią nie zgadzam mniejsza o to. Jeżeli masz możliwość to zrób tak XP z najnowszym serwis packiem czyli SP3 z możliwymi dostępnymi aktualizacjami zabezpieczeń, ciąg dalszy to zrobić sobie kopię systemu, ale czystą bez jakiś zbędnych programów które mogą Ci przeszkadzać, zainstaluj tylko to co potrzebujesz, najlepiej bez przeglądarki IE, nie wiadomo co będzie za kilka m-cy, aaa i jeszcze aby kopia była z jakimś normalnym antywirusem zarejestrowanym na tą kopię systemu, na przykład avast w wersji free dla domowych użytkowników.
    Chyba tyle odemnie, jak zrobisz dobrze to będziesz się długo cieszył stabilnym systemem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Bo to jest tak, iż bardzo dużo zależy od dysku twardego, ktoś powie że nieprawda.
    Jeżeli masz szybki hdd to i stronki internetowe będą się szybciej wczytywać. Jak to wyjaśnić poprostu w bardzo prosty sposób i zrozumiały dla wszyskich, w systemie jest coś takiego jak pamięć tymczasowa i abyś Ty najpierw coś obejrzał np. właśnie z tego tunera DVBT to następuje w pierwszej kolejności zapis na dysk twardy do pamięci tymczasowej dopiero wtedy jest wyświetlane dla Ciebie. Myślę, że chyba najprościej wytłumaczyłem, tak samo jest z innymi programami.
  • Poziom 15  
    zobacz bardzo fajne porównanie HDD Velocil Raptor 10000RPM vs SSD / Boot time
    tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=NyEIPRDymsY
    szmulak.r napisał:
    Myślę że nie procesor, nie nadmierna ilość ramu lecz właśnie dysk swoje zrobił zwłaszcza że to SSHD

dokładnie tak