Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja elektryczna- druga taryfa.

dg69 02 Apr 2014 09:55 1710 5
    dg69
    Level 10  
    Witam wszystkich ... jestem starym użytkownikiem tego forum chociaż nigdy chyba się nie udzielałem ale w zwiazku z tym że mam problem muszę to zrobić,
    otóż sytuacja u mnie wyglada nastepujaco: w jednym budynku mam jedną fazę i dwie taryfy natomiast w drugim trzy fazy i jedną taryfę. Połaczyłem budynek w którym mam trzy fazy z tym w którym mam jedną fazę poprzez stycznik niestety od pewnego czasu pobór pradu z drugiej fazy w budynku gdzie są trzy fazy nie działa wtedy gdy są włączone trzy fazy ... dlaczego? ... według mojego rozumowania styk w styczniku już się nadpalił i nie podaje dostatecznej ilości prądu lub będzie problem z cewką, podpowie ktos...? Czy moze zastosować elektroniczny stycznik?
    rafik@
    Level 14  
    Witam narysuj jakiś schemacik jak to masz podłączone i opisz dokładnie wtedy ci ktoś pomoże.
    zbich70
    Level 43  
    dg69 wrote:
    według mojego rozumowania styk w styczniku już się nadpalił i nie podaje dostatecznej ilości prądu

A w jaki sposób (jakim przyrządem) rozpoznałeś, że "ilość prądu" jest niedostateczna?
    tomix
    Level 16  
    Opisz nieco szerzej problem.

dg69 wrote:
    Połaczyłem budynek w którym mam trzy fazy z tym w którym mam jedną fazę poprzez stycznik

To może zostać potraktowane jako wykroczenie (nadużycie) taryfowe. Nie wolno tak robić, temat był kiedyś obszernie poruszony :)
    dg69
    Level 10  
    tak owszem rozwiązałem przy pomocy stycznika trzyfazowego ze stykami zwieranymi i rozwieranymi ... czyli sterowanie z drugiej taryfy na cewke a prad na styki i zeby nie było zwarc fazy podobne dałem na zasilanie i cały budynek zasilam z tej samej fazy bez wzgledu czy to pierwsza czy druga taryfa (...chociaż kiedys było inaczej)oprócz tego zrobiłem odrebne zasilanie bojlera i pompki w oczku wodnym sterowane z drugiej taryfy