Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso - nie zawsze wchodzi 4 bieg

skunk 02 Apr 2014 10:18 2445 4
    skunk
    Level 10  
    Witam,

Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi (2007 r, 70 000 km przebieg).
    Problem od paru dni.

Podczas jazdy nie zawsze wchodzi 4 bieg ( z innymi nie ma problemu). Zdarza się to średnio raz na 3-4 razy. Muszę wtedy albo mocniej go wbijać, a jeśli to nic nie daje puścić sprzęgło i wcisnąć na nowo.

Ostatnio miałem regeneracje przekładni i wymianę rozrządu, ale to raczej nie ma nic z tym wspólnego.

Jako laik proszę o napisanie co może być przyczyną, bo kolejny wysoki koszt mnie chyba wykończy...

Dzięki za pomoc
    irek924
    Level 14  
    Witam a co było robione w tej przekładni.
    mczapski
    Level 39  
    Tajemniczo brzmi owa regeneracja przekładni. Może chodzi o tłumaczenie z angielskiego - skrzyni biegów? A jeśli tak to jaki zakres? Na pierwszy rzut sprawdzałbym ilość oleju jako, że jakość w tych warunkach atmosferycznych raczej bez znaczenia. A może sprawa mechanizmu przełączania (zużycie przegubów cięgien, zużycie poduszek zawieszenia zespołu napędowego itp). Więc jako laik udaj się do wykonawcy usługi.
    skunk
    Level 10  
    Chodziło o regenerację przekładni kierowniczej z powodu wycieku płynu.

O dziwo dziś nie ma problemu z wrzucaniem 4. Muszę obserwować co się dzieje.

Znajomy sugerował, że po wymianie rozrządu mogły się rozregulować poduszki i stąd problem z 4. Jak gadałem z mechanikiem co robił rozrząd to raczej wykluczał poduszki.
    irek924
    Level 14  
    Moim zdaniem jeśli regenerowana była przekładnia kierownicza to musiała ona być wyciągnięta a przecież przy przekładni idą cięgna do biegów może zostało coś źle ustawione i za to te biegi nie wchodzą dobrze, sprawdź dokładnie cały mechanizm zmiany biegów.