Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grafika do starego komputera - jaką wybrać?

Zamerstary 02 Kwi 2014 11:23 882 9
  • #1 02 Kwi 2014 11:23
    Zamerstary
    Poziom 26  

Witam, posiadam już prawie zabytkowy komputer, a jak wiadomo z zabytkami, to często coś niedomaga, w moim przypadku ducha wyzionęła karta graficzna. Ale do rzeczy, nie chce wymieniać innych podzespołów, nie chce dokładać do tego komputera dużo. Nie jestem fanatykiem gier choć lubię pograć w gry przez internet i zależy mi na tym by fpsy wtedy nie skakały, a utrzymywały się na przyzwoitym poziomie. Nie chce starej i mocarnej karty z poborem grzałki do gotowania wody.

Mój sprzęt:
    Intel Dual Core E5200(malpa)3.2GHZ
    Gigabyte GA-P31-DS3L
    DDR2 OCZ 2x2GB CL-4-4-4
    Gigabyte ATI Radeon 4850 512MB Zalman <--- do wymiany
    Chieftec A-GPS 450W

Nie znam się zbytnio na tych kartach dlatego proszę Was - fachowców - o pomoc.

Wymagania:
    -Grafika ma pasować do sprzętu podanego wyżej.
    -Ma być wydajna w grach ale bez przesady, nie jestem graczem więc nie potrzebuję jakiś potworów wydajności.
    -Jeśli już chodzi o wydajność to wolałbym by była lepsza niż moja dotychczasowa grafika.
    -Nie jestem fanboyem więc obojętnie mi czy to ATI czy NVidia.
    -Może być nowa jak i używana, wszystko zależy od ceny, mogę kupić używaną za 250-300zł byleby warto było, a mogę również zdecydować się na nową pod warunkiem, że będzie to udowodnione logiczne, że warto wydać więcej na nową grafikę.

Co do podanego budżetu to w wyjątkowych okolicznościach mogę go naciągnąć trochę.
    I to chyba wszystko :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

0 9
  • #3 02 Kwi 2014 12:19
    Zamerstary
    Poziom 26  

No fajna ta karta, wezmę ją pod uwagę dość mocno, mam jednak pytanie, mój procesor nie wykręci się na 4 ghz przy moim chłodzeniu, max to 3.5 ghz, czy dużo wtedy straci na wydajności ta 7770 zaproponowana przez Ciebie?

0
  • #5 02 Kwi 2014 12:41
    Zamerstary
    Poziom 26  

Rozumiem, no altualnie zasilanie do karty mam 6pin czyli ta 7770 będzie pasowała na pewno?

0
  • #7 03 Kwi 2014 12:51
    wariato
    Poziom 43  

Zamerstary napisał:
    mam jednak pytanie, mój procesor nie wykręci się na 4 ghz przy moim chłodzeniu, max to 3.5 ghz

A jakie masz chłodzenie ? Mój robił 3.8Ghz na słabej płycie. Hd7770 to najtańsza i najlepsza opcja do tego PC.

0
  • #8 03 Kwi 2014 13:34
    Zamerstary
    Poziom 26  

Chłodzenie mam boxowe i nie chce go zmieniać ze względu na to, że nie opłaca mi się inwestować w ten pc. Rozumiem już fiend_ . Czy ktoś jeszcze ma coś do zaproponowania?

Wita ponownie, wybór padł więc na HD7770, tylko czy ktoś może mi doradzić, którego producenta tych kart szukać?

0
  • #9 12 Kwi 2014 13:15
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Zamerstary napisał:
    Chłodzenie mam boxowe i nie chce go zmieniać ze względu na to, że nie opłaca mi się inwestować w ten pc

Ale w kartę chcesz zainwestować.;) Nie musi być nowe chłodzenie. Używkę w dobrej cenie zdobędziesz za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Osobiście oprócz karty, rozważyłbym wymianę CPU na mocniejszy i jego poddać OC. Np. C2Q serii Q9xxx + lepsze chłodzenie + HD7770 i efekt będzie dużo, dużo lepszy.

Zamerstary napisał:
    wybór padł więc na HD7770, tylko czy ktoś może mi doradzić, którego producenta tych kart szukać?

GB, MSI, ASUS, byle by to nie był Vertex3D i jakiś inny "egzotyczny" wynalazek.

0
  • #10 07 Maj 2014 19:52
    Zamerstary
    Poziom 26  

Dziękuje za odpowiedzi, temat uważam za wyczerpany. Pozdrawiam

0