Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FAAC TX4 - brama wjazdowa na osiedle

miffy 02 Apr 2014 11:31 1749 3
 • #1
  miffy
  Level 11  
  Witam
  Mam taki pilot:
  http://www.faac-sklep.pl/FAAC_Pilot_4_kanalowy_XT4_433_RCBE-269.html
  Pilot ten ma zaprogramowane dwa przyciski - jednym otwieram bramę wjazdowa na osiedle, drugim garaż wielostanowskowy pod blokiem.
  Potrzebuję jeszcze jednego pilota. W firmie, która zaopatrywała mieszkańców w piloty krzyczą sobie dość sporo - ponad 2 razy tyle, co sam pilot na wolnym rynku :-)
  Czy jeśli kupię http://www.napedowo.pl/p/54/5/faac-pilot-4-przyciskowy-xt4-433-rcbe-sterowanie-radiowe-433-mhz-akcesoria.html
  to mogę go jakoś zaprogramować sama?
  Bardziej zastanawia mnie brama na osiedle, w garażu tą centralkę pewnie znajdę, w pobliżu której muszę się znajdować wg instrukcji wyczytanej tu, na forum. Ale czy z osiedlową nie będzie też problemu?
  Czy programując ten pilot trzeba coś wciskać na centralce, czy tylko znajdować się w pobliżu?
 • Helpful post
  #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Musisz w każdym przypadku być w zasięgu centralki, tylko postaraj się żeby tylko jedna centralka na raz reagowała na piloty - np drzwi garażowe programuj z zamkniętego garażu a bramę wjazdową zza ogrodzenia (żeby garaż jednocześnie nie złapał możesz od strony garażu zasłonić samochodem) - może się zdarzyć że ten sam guzik pilota dopiszeszbdo obu bram na raz ivwtedy zonk. Instrukcja zdalnego dopisywania jest np. Na stronie www.ate.com.pl/instrukcje-i-schematy-faac.html droga radiowa RPE lub XR (twój pilot jest systemu LC). Niestety niektóre odbiorniki tego systemu umożliwiają zablokowanie zdalnego dopisywania pilotów a jako że brama i garaż jest osiedlowy więc jest spora szansa na trafienie na odbiorniki z blokadą a wtedy pozostaje zdobycie dostępu do odbiornika (albo bulenie dla instalatora....)
 • #3
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  miffy wrote:
  W firmie, która zaopatrywała mieszkańców w piloty krzyczą sobie dość sporo - ponad 2 razy tyle, co sam pilot na wolnym rynku :)

  Pilot tem kosztuje ok 50 zł , czyli z zaprogramowaniem i opfcjalnie 100zł? To dużo, raczej nie , bo piloty wielu firm sa droższe na starcie ( nice one, normstahl itd) a z reguły oficjalne dopisanie pilota kosztuje powyzej 200zł.
  A jak Ci coś nie wyjdzie z programowaniem/kopiowaniem to będzie dopiero płacz i 2x większe koszty, bo nic nie działa.
  Ach te nasze "polskie" kombinacje...
 • #4
  miffy
  Level 11  
  Dzięki za info. Przejrzę schematy.
  Tak, dokładnie chcą 110zł. A ja wychodzę z założenia, że po co przepłacać skoro można coś zrobić samemu. Za sam pilot, który nie jest ich, tylko FAAC chcą 80zł - gdzie ja mogę go kupić za 40zł, a programowanie 30zł.
  Napęd nie jest już na gwarancji i jest własnością wspólnoty, z firmą, która go dostarczyła nie ma podpisanej żadnej umowy serwisowej więc jeśli nawet zablokowali kodowanie zdalne, to chyba mogę dostać się do centralki i zakodować "ręcznie".