Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring na rejestratorze samochodowym

bisiu 02 Kwi 2014 12:35 1257 11
  • #1 02 Kwi 2014 12:35
    bisiu
    Poziom 17  

Witam

Chcę zrobić monitoring stacjonarny oparty na rejestratorze samochodowym.
    Wszystkie parametry rejestratora mi odpowiadają i do moich potrzeb to wystaczy poza długością nagrania.

Rejestratory obsługują karty pamięci do 32Gb. Z tego co oriętowałem przy rozdzielczości 640x480 da mi to długośc około 15godz ciągłego zapisu.
    Ja potrzebuje uzyskać minimum 24 godziny nagrania.

Może ktoś ma pomysł na uzyskanie takiego efektu ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

0 11
  • #2 02 Kwi 2014 12:57
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

rejestratory dobre posiadają funkcję nagrywania z detekcji ruchu.... Nagrywanie uruchamia się w przypadku np przejścia osoby metr przed rejestratorem.
    Taka funkcja może znacząco wydlużyć nagrania.

0
  • #3 02 Kwi 2014 13:44
    bisiu
    Poziom 17  

nawet te tanie rejestratory posiadają detekcję ruchu.
    Niestety do moich celów potrzebuje ciągłego nagrania, ponieważ ruch mam cały czas ( rejestracja sprzedawcy w punkcie handlowym)

Szukam takiego właśnie rozwiązania ze względu na cenę, ponieważ mam do zmonitorowania 15 punktów gdzie takie rozwiązanie świetnie by mi się sprawdziło a koszty dużo mniejsze niż zakładanie rejestratorów.

0
  • #4 02 Kwi 2014 16:37
    beerman
    Poziom 16  

dałbym sobie spokój, szczególnie przy 15 (!) punktach. Jak to wszystko ogarnąć? Jeździsz i zbierasz karty?
    sprawę załatwią tanie kamery IP ze zlotem SD.

0
  • #5 02 Kwi 2014 17:05
    bisiu
    Poziom 17  

Jeżeli chodzi o ogarnięcie to wszystko mam przemyślane więc nie będzie problmu.
    Jeżeli chodzi o koszty to jest to znaczna różnica. Rejestrator kupie za 70zł, + karta pamięci 50zł = 120zł.
    Za sensowną kamerę IP ze slotem na sd muszę dać min 300zł.

0
  • #6 03 Kwi 2014 10:50
    Totoya
    Poziom 17  

Z tą różnicą, że kamery podpinasz do sieci i zdalnie masz nad wszystkim kontrolę. W każdej chwili możesz sprawdzić czy wszystko działa i pobrać nagrania z archiwum.

Na rozwiązaniu, które proponujesz trochę zaoszczędzisz na początku ale na pewno szybko się na tobie zemści jak przeliczysz poświęcony czas i niepotrzebne dojazdy.

Zgodnie z regułą że można śrubokrętem wbijać gwoździe - tylko po co jak jest do tego dedykowane narzędzie.

0
  • #7 03 Kwi 2014 11:42
    jpl

bisiu napisał:
    Jeżeli chodzi o koszty to jest to znaczna różnica. Rejestrator kupie za 70zł, + karta pamięci 50zł = 120zł.

Chcesz z g**a ukręcić bat.....

Tutaj jest forum profesjonalnego monitoringu i zabezpieczeń.

Jedyna twoja możliwość jest: podzwonienie po wszystkich sklepach jakie znajdziesz które mają takie rejestratory za 70PLN i zapytanie się czy można w opcjach ustawiać rozdzielczość lub poziom kompresji oraz dodatkowo zadać pytanie ile zajmuje nagranie dla poszczególnych opcji.
    Mooooże ... Mooooże ktoś się pofatuguje i to sprawdzi.

0
  • #8 03 Kwi 2014 12:24
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

jpl napisał:
    bisiu napisał:

Chcesz z g**a ukręcić bat.....

Tutaj jest forum profesjonalnego monitoringu i zabezpieczeń.

Jedyna twoja możliwość jest: podzwonienie po wszystkich sklepach jakie znajdziesz które mają takie rejestratory za 70PLN i zapytanie się czy można w opcjach ustawiać rozdzielczość lub poziom kompresji oraz dodatkowo zadać pytanie ile zajmuje nagranie dla poszczególnych opcji.
    Mooooże ... Mooooże ktoś się pofatuguje i to sprawdzi.

Dokładnie. Powoli zaczyna mnie $@# strzelać. Forum niby dla profesjonalistów, a zrobiło się dla rzeźbiarzy w stylu "monitoring za 200 zł, ale żeby był dobry".

0
  • #9 03 Kwi 2014 14:16
    bisiu
    Poziom 17  

Dla wiadomość zajume się tez profesonalnymi instalacjami monitoringu.

Mam takie zagadnienie od klienta więc klient nasz Pan ( oczywiście zostały mu przedstawione inne opcje).

Moje pytanie było w innym temacie a nie czy takie coś będzie dobre, a tu odrazu mega krytyka jaki to ze mnie nieprofesjonalista, czekać tylko jak ktoś mi napiszę sp... z tego forum lamusie.

No nic i tak dzięki za zaangażowanie szanownych forumowiczów.

0
  • #10 03 Kwi 2014 15:23
    jpl

Gdybyś napisał że to dla klienta - to odradzilibyśmy tego klienta.

bisiu napisał:
    Chcę zrobić monitoring

Tak napisałeś.

0
  • #11 04 Kwi 2014 08:06
    bisiu
    Poziom 17  

Dyskusja cały czas o słuszności tego rozwązania. A problem mam przecież inny.
    Tak jak pisałem rozwiązanie sprawdzi się w 100% jeżeli uda mi się wydłużyć czas nagrania do 24h.
    Myślę że nie tylko ja mam taki problem i temat będzie pomocny dla innych.

0
  • Pomocny post
    #12 04 Kwi 2014 10:18
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Sprawdziłem na moim rejestratorze Holuxa, 32GB w VGA mam 38 godzin.
    W jakim kodeku nagrywasz? U mnie jest też możliwość zmiany ilości fps do 15 więc to też by wydłużyło czas 2x

0