Witam,
mam arkusz, w którym muszę zastosować kilka makr, większość przeskoczyłem ale na dwóch się zawiesiłem i stąd mój wpis.
1. Czy w Excel2013 da się makrem ukrywać wstążkę tak jak dało się to zrobić w Excel2007 bo coś mi zadziałać makro, które kiedyś stworzyłem, a wiem że było sprawne
oraz 2 ważniejsze:
Mam tabelę i w kolumnie np. E11 mam wczytane 5 cyfrowe kody. Jeśli do G2 wczytam kod, który występuje w kolumnie E11 to dwa pola obok kodu czyli do G11 makro wrzuca mi datę i ją blokuje tak by przy ponownym otwarciu jej już nie zmieniał. Pole G2 służy tak jakby tylko zo zczytywania kodu, który ma odnaleźć w tabeli.
Czyli wykorzystuj mniej więcej coś takiego
bla bla bla...
Target.Offset(0, 2) = Date
ActiveCell = ActiveCell.Value
tylko problem jest w tym, że w danym arkuszu jest kilka tabel i kody czasami są w kolumnie E czasami F itd .
Dlatego wymyśliłem, że dobrze by było wykorzystać funkcję np:
=JEŻELI($G$9=E11;DZIŚ();"") i blokować arkusz makrem na uzupełnione komórki. Ale znów jest problem, bo jak ktoś się pomyli i coś źle wprowadzi to przy odblokowaniu arkusza wszystkie daty się pozmieniają.
I znów wpadłem na pewien pomysł ale nie wiem czy wykonalny - by stworzyć makro wstawiane jako funkcję.
Czyli w funkcji =JEŻELI($G$9=E11;wywołanie funkcja makra;"")
Liczę na to, że jeśli to wykonalne to funkcja makra z dopiskiem blokowania wartości .value wstawi mi datę tak, że nie będzie się ona zmieniać i każdą tabelę w arkuszu obsłużę funkcją
Przepraszam, że tak zawile ale już sporo godzin nad tym spędziłem i mi się mózg lasuje i brak pomysłów. Jeśli ktoś miałby pomysł jak to rozwiązać to śmiało proszę rzucać propozycje
mam arkusz, w którym muszę zastosować kilka makr, większość przeskoczyłem ale na dwóch się zawiesiłem i stąd mój wpis.
1. Czy w Excel2013 da się makrem ukrywać wstążkę tak jak dało się to zrobić w Excel2007 bo coś mi zadziałać makro, które kiedyś stworzyłem, a wiem że było sprawne
oraz 2 ważniejsze:
Mam tabelę i w kolumnie np. E11 mam wczytane 5 cyfrowe kody. Jeśli do G2 wczytam kod, który występuje w kolumnie E11 to dwa pola obok kodu czyli do G11 makro wrzuca mi datę i ją blokuje tak by przy ponownym otwarciu jej już nie zmieniał. Pole G2 służy tak jakby tylko zo zczytywania kodu, który ma odnaleźć w tabeli.
Czyli wykorzystuj mniej więcej coś takiego
bla bla bla...
Target.Offset(0, 2) = Date
ActiveCell = ActiveCell.Value
tylko problem jest w tym, że w danym arkuszu jest kilka tabel i kody czasami są w kolumnie E czasami F itd .
Dlatego wymyśliłem, że dobrze by było wykorzystać funkcję np:
=JEŻELI($G$9=E11;DZIŚ();"") i blokować arkusz makrem na uzupełnione komórki. Ale znów jest problem, bo jak ktoś się pomyli i coś źle wprowadzi to przy odblokowaniu arkusza wszystkie daty się pozmieniają.
I znów wpadłem na pewien pomysł ale nie wiem czy wykonalny - by stworzyć makro wstawiane jako funkcję.
Czyli w funkcji =JEŻELI($G$9=E11;wywołanie funkcja makra;"")
Liczę na to, że jeśli to wykonalne to funkcja makra z dopiskiem blokowania wartości .value wstawi mi datę tak, że nie będzie się ona zmieniać i każdą tabelę w arkuszu obsłużę funkcją
Przepraszam, że tak zawile ale już sporo godzin nad tym spędziłem i mi się mózg lasuje i brak pomysłów. Jeśli ktoś miałby pomysł jak to rozwiązać to śmiało proszę rzucać propozycje