Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo - Porównanie 2 zestawów - który?

Verona 02 Kwi 2014 16:05 864 3
  • #1 02 Kwi 2014 16:05
    Verona
    Poziom 23  

Witam. Nie jest to temat typu "który z tych zestawów" kupić. A więc mam 2 zestawy kina domowego, jeden w moim pokoju, a drugi w mieszkaniu do którego się niedługo przeprowadzam (jest to sprzęt poprzedniego właściciela, a więc nie wiele o nim wiem).

#1 - mój obecny zestaw
    - Amplituner Onkyo TX-SR309
    - Zestaw 5.0 Wharfedale Vardus 300 (przednie duże kolumny, centralny i tylnie)
    - Subwoofer STX S-250 n

#2 - "nowy" zestaw
    - Amplituner Onkyo HT-R940
    - Zestaw 7.1 THX

Nie wiem jakie to dokładnie głośniki THX, bo wszystko było raczej kupione w jednym zestawie z ampi, takim jak tu: (artykuł z 2006): http://www.kinodomowe.idg.pl/news/102360/Zestawy.Onkyo.THX.html

Krótkie pytanie - który lepszy?

Mieszkanie w bloku w którym znajduje się drugi zestaw, a raczej pokój to wymiary około 5x3m (15mkw) a więc niewiele, z czego zestaw z ampi znajduje się na dłuższej ścianie, a więc odległość kanapy od TV to 3m. Nie jestem specem, ale dziwi mnie wybór 7.1 w tym małym pokoju, bo z tyłu (a raczej z boku bo z tyłu jest ściana) 4 głośniki są ustawione praktycznie obok siebie, a chyba nie tak powinno być ;)

Więc który zestaw sprawi się lepiej, będzie lepiej, czyściej grał? Wykorzystanie to tylko muzyka i filmy (zwykła telewizja i gry nie).

Wiem, że ten drugi sprzęt jest starszy, bo np. nie ma USB, ale może akurat lepiej gra? Wejścia optyczne ma, a to z nich tylko korzystam do podłączenia komputera i odtwarzacza multimedialnego.

To co u mnie przemawia na korzyść pierwszego zestawu, to że ma większe i ładniejsze kolumny (mogą stać same na ziemi, bez żadnych półek), a to co na korzyść drugiego zestawu to że jest już na miejscu, i ma wszystkie kable poprowadzone w ścianach, a więc nie trzeba już nic robić.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za jakieś porady.

0 3
  • #2 02 Kwi 2014 18:48
    k52
    Poziom 32  

O braku możliwości pełnego wykorzystania i braku sensu 7.1 w małym pokoju napisałeś i to prawda. Model jest wysoki owszem, na 90% zagra lepiej( tylko nie z tamtymi kolummi) jednak starszy niż 309 który to ma np usb, pytanie czy potrzebne. Oczywiście można i tak i często tak jest , podpiąć nie 7.1 , ale kolumny w 5.1 lub 5 -bez suba. No właśnie, przy dobrych kolumnach frontowych, muzyka brzmi jak powinna, bas byłby lepszy , tym bardziej że ten model wafelkõw to niska seria. Tamte z modelu 940 również nie zaskakują jakoś pozytywne i nie chodzi wielkość, bo dobry monitor lepszy, niż kiepska podłogôwka. Sprzęt gra tak jak jego kolumny, lepiej zagra zestaw z kolumnami za 3 tys i amplitunerem za 1tys, niż na odwrót. Zdecyduj czy Twój z usb czy nie, wybałbym 940( optyka do tv jakby co, to ma ) i może skoro są kable zabrać tylko swoje frontowe ?

0
  • #3 02 Kwi 2014 19:00
    Verona
    Poziom 23  

Więc uważasz, że zamiast wybierać jeden lub drugi zestaw, to je połączyć tak, że kolumny z pierwszego a ampi z drugiego? Osobiście wolałbym wybrać jeden konkretny zestaw, a drugi sprzedać w całości.

Co do USB - nie, zdecydowanie go nie potrzebuję, bo wszystko u mnie idzie przez optyk.

0
  • #4 03 Kwi 2014 08:55
    k52
    Poziom 32  

Masz możliwość posłuchania tamtego 940, z tymi mniejszymi kolumnami ? Czy przeprowadzka w ciemno i musisz sprzedać na szybko- chyba nie? Jeśli okaże się ze nie spełnia oczekiwań podmienisz amplituner, albo kolumny . A to co nie spełnia Twoich oczekiwań sprzedaż.
    Przecież ze sprzętem który zostanie w nowym domu, też nie bierzesz ślubu możesz trafić na same fajne fronty i je potem zmienić:) Na tym polega wyższość możliwości zmian różnych składowych we wieży, nad bomboxem.

0