Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl FS80ekotronic Nie odpala

adrian19872010 02 Kwi 2014 17:23 1275 1
  • #1 02 Kwi 2014 17:23
    adrian19872010
    Poziom 8  

Witam forumowiczów, mam problem z kosą FS 80e, nie chce zapalic na zimnym silniku, dopiero jak odkręcę śrubę L o 4 obroty wtedy zapala.Problem polega za tym ze niemożna jej poradnie ostawić, albo odpala na zimnym i dostanie wysokich obrotów, albo zagada i zgaśnie. Może ktoś ma ja i mógłby mi pomóc w jej naprawie.
    Bardzo będę wdzięczny za pomoc. POZDRAWIAM

0 1
  • #2 04 Kwi 2014 08:41
    shinto
    Poziom 18  

Pytanie zasadnicze.Jaki masz w niej model gaźnika?Sprawdź połączenia gaźnik-zbiornik.Zacznij od filtra paliwa,dalej przewody paliwowe.Gażnik czyściłeś?Membrany zmienione na nowe?Jeśli gaźnik posiada pompkę(primer),sprawdź stan gumki primera.Częsta przypadłość to pęknięcie primera,kosa wtedy dostaje za dużo powietrza.W ostateczności,jeśli to nie pomoże,pozostaje silnik.Nieszczelność pierścieni lub duże zużycie gładzi tłoka i cylindra też da takie objawy.Co jeszcze?Aha,mocowanie gaźnika do cylindra,czasem drgania powodują poluzowanie się gaźnika,i kosa dostaje nadmiar powietrza.Łącznik gaźnik-cylinder.Ma być szczelny,bez spękań.To chyba wszystko.W kosach czy piłach podstawa to świeża mieszanka,i niepozostawianie na dłużej tej samej mieszanki,a mieszanka która ma dłużej niż dwa miesiące raczej nie nadaje się już do użycia.Powodzenia.

0