Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Używane opony letnie - czy warto kupić?

andzej789 02 Kwi 2014 18:05 4836 12
  • #1 02 Kwi 2014 18:05
    andzej789
    Poziom 13  

Witam, czy warto kupić używane opony? Ile maksymalnie takie opony powinny mieć lat? Czy do modelu auta dobrać konkretne opony?

1 12
  • #2 02 Kwi 2014 18:18
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

Kolego, do jakiego samochodu potrzebujesz opony? Jakim budżetem dysponujesz? Pytam, bo jestem przeciwnikiem kupowania używanych opon. Nigdy nie wiesz, jaka jest ich historia, a od nich zależy Twoje bezpieczeństwo!.

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #3 03 Kwi 2014 18:51
    andzej789
    Poziom 13  

no tak zgadza się, do opla corsy B, ile lat powinny maxymalnie mieć takie opony??

1
  • #4 03 Kwi 2014 18:57
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

Nie wiek jest tu wyznacznikiem, chociaż ma znaczenie. Jaką masz gwarancję, że roczne opony nie pochodzą z powypadkowego samochodu? Z drugiej strony, ja wymieniałem Kormorany w Skodzie po 5 latach, bo boki były zrzesiałe a bieżnik był w porządku. Jeszcze raz: jaki masz budżet na opony?

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #5 03 Kwi 2014 19:21
    andzej789
    Poziom 13  

150zl czy to mało??

0
  • #6 03 Kwi 2014 20:28
    wichurewicz
    Poziom 24  

Tam jest R13 czy R14? Komplet nowych R13 kosztuje coś około 600 zł (Dębica), jeśli R14 nie są wiele droższe może warto dozbierać stówę czy dwie i kupić nowe?

Chwila, masz 150 zł przeznaczone na sztukę czy na komplet?

0
  • #7 04 Kwi 2014 09:24
    cefaloid
    Poziom 30  

krisxxl napisał:
    Jaką masz gwarancję, że roczne opony nie pochodzą z powypadkowego samochodu?

Albo że były tak kiepskie że właściciel nie wytrzymał i zamienił je na inne.
    Teraz sprzedaje.

Trzeba sobie zadać pytanie dlaczego ktoś miałby sprzedawać dobre opony.
    Oczywiście są też wiarygodne wytłumaczenia (np sprzedał auto na zimówkach, a opony letnie oddzielnie by zarobić) ale głównie te niekorzystne dla kupującego.

Dodano po 3 [minuty]:

andzej789 napisał:
    no tak zgadza się, do opla corsy B, ile lat powinny maxymalnie mieć takie opony??

Jak piszą koledzy opona w wieku 5+ lat to ryzyko że po paru tygodniach od jej założenia będzie wyglądać o tak:
    Używane opony letnie - czy warto kupić?
    Czyli wydasz pieniadze w błoto.

0
  • #8 04 Kwi 2014 09:41
    113673
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 04 Kwi 2014 11:09
    Powerbass
    Poziom 15  

Jeśli szukamy używanych opon to warto się kierować kilkoma zasadami:
    - nie starsze niż 5 lat najlepiej zdjęcie datownika
    - bieżnik min 4mm nie ścięty (najlepiej zdjęcie suwmiarki na bieżniku jeśli kupujemy przez internet nie ma co wierzyć w teksy "starczą jeszcze na dwa sezony" itp.)
    - unikać opon chińskich i nalewek
    - jeśli kupujemy więcej niż 1 opone to szukajmy opon z jednego pojazdu a nie dobieranych w pary
    Jeśli opona spełnia powyższe warunki to myśle że warto kupić opony używane jeśli cena odpowiada kupującemu inaczej bym się w to nie bawił.

0
  • #10 10 Kwi 2014 01:51
    andzej789
    Poziom 13  

chce kupić dwie opony używane, 150 zł spokojnie starczy. Od początku do tego auta kupuję używki i nie narzekam.

Dodano po 19 [sekundy]:

r 13

0
  • #11 10 Kwi 2014 03:11
    k-sierra
    Poziom 21  

andzej789 napisał:
    Od początku do tego auta kupuję używki i nie narzekam.
    To po jaką cholerę się pytasz? Sam widzisz, dobra używka jest lepsza niż tani nowy bubel. Kupując w zaufanej wulkanizacji ryzyko maleje, dodatkowo masz gwarancję i oponę sprawdzoną. W cenie dobrej nowej opony można kupić 4 przyzwoite używki. Jeśli ktoś nie zamierza kilka lat jeździć autem, to jak najbardziej mu się opłaca kupić używkę.

Z tym bezpieczeństwem to gruba przesada, jeśli opona jest dobra to jest dobra i niczym się nie różni od waszej nowej po dwóch/trzech latach. Jeśli kupujecie używany samochód to z miejsca pewnie wymieniacie dobre opony, no bo przecież używane :D Zjeździłem już kilkadziesiąt kompletów opon używanych i nigdy nie miałem problemów.

Nie znam przypadku żeby opona strzeliła, bo chyba o tym mówią ci wszyscy silnie wystraszeni?
    Może się pojawić guz, tyle że zanim się opona rozleci to go wyczujesz. Kiedyś kupiłem kilka razy nowe tanie opony, głównie Dębica, żadna nie wytrzymała do końca!

cefaloid Nie siej propagandy, w życiu nie uwierzę że ta opona na zdjęciu ma 5lat, no chyba że samochód stał na kapciu przez 3lata w kałuży.

0
  • #12 10 Kwi 2014 05:46
    cefaloid
    Poziom 30  

k-sierra napisał:
    cefaloid Nie siej propagandy, w życiu nie uwierzę że ta opona na zdjęciu ma 5lat, no chyba że samochód stał na kapciu przez 3lata w kałuży.

Nie potrzebuję byś mi w cokolwiek wierzył. Wiesz lepiej i uważasz że nie umiem odczytać rocznika z opony a takich nie ma sensu przekonywać, gdyż są najmądrzejsi na świecie - szczególnie siedząc za komputerem.

A dla innych mój własny przykład:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2679470.html

Są (były) to opony Bridgestone na których auto 5! lat wcześniej wyjechało z fabryki. Jak kupiłem i zacząłem jeździc więcej to popękały i poszły do utylizacji.

0
  • #13 10 Kwi 2014 08:12
    chojinka
    Poziom 27  

używane opony można kupować ale od pewnego źródła - jeśli masz znajomego co sprzedaje używki to masz większa pewność że kupisz coś w miarę dobrego, inaczej każdy wciśnie ci kit byle sprzedać. często kupowałem dla siebie i znajomych używki i jak się trochę poszuka po necie to można trafić całkiem nieźle. na alledrogo jest masa złodziei i oszustów ale w kupując od prywatnych osób masz duże szanse znaleźć coś dobrego, nie zleżałego lub odkształconego. szukaj w pobliżu aby zobaczyć towar, bez zamawiania w ciemno.

0